Adana’da IŞİD operasyonu

Adana’da IŞİD’e yönelik düzenlenen şafak operasyonunda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gündem 5 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, geçmiş yıllarda IŞİD adına faaliyette bulunduğu öne sürülen, aralarında yabancı kişilerin de bulunduğu çok sayıda şüpheliyi tespit etti.

Savcılığın şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarmasının ardından ekipleri, operasyon için harekete geçti. Şafak vakti özel harekat timlerinin desteğiyle kent merkezindeki çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

IŞİD'in tarihi eser kaçakçılığı ağı: 'Palmira biliyor musunuz? Hepsini Türkiye'de sattılar!'IŞİD’in tarihi eser kaçakçılığı ağı: ‘Palmira biliyor musunuz? Hepsini Türkiye’de sattılar!’

Özel harekat timlerinin demir kapılarını koçbaşlarıyla kırarak girdikleri evlerde arama yapan ekipler, hakkında yakalama kararı bulunan çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

IŞİD’li terörist bomba malzemeleri ve eğitim videolarıyla yakalandıIŞİD’li terörist bomba malzemeleri ve eğitim videolarıyla yakalandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.