Annesinin sevgilisini öldürmüştü: Evin çevresini kamerayla izlemiş

Bursa'da annesinin sevgilisini öldüren Furkan Aras'ın evi güvenlik kamerasıyla izlediği ortaya çıktı. Aras, öldürdüğü Murat Göksulu'nun annesini tehdit ettiğini söyledi.

Gündem 3 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Bursa’da Murat Göksulu, N.G. isimli kadınla evliydi ve iddiaya göre de Gülten A. ile de ilişkisi vardı. Ancak bu durumu Gülten A.’nın oğlu Furkan Aras öğrendi ve ilişkiye karşı çıkıp annesinden Murat Göksulu’dan ayrılmasını istedi. Furkan Aras, Murat Göksulu’nun uyuşturucu kullandığını, annesi Gülten A.’nın görüntülerini paylaşacağı şeklindeki sözlerini de duydu. Bunun üzerine anne Gülten A., oğlu Furkan Aras’a Murat Göksulu ile görüşmeyeceğine dair söz verdi ama oğlu yine de şüphelendi. Evin giriş ve çıkışındaki birkaç yere güvenlik kamerası taktıran Furkan Aras, Murat Göksulu’nun eve geldiğini gördü. Hemen çalıştığı iş yerinden izin alan Furkan Aras evin olduğu sokakta Murat Göksulu ile kavga etti ve bu sırada cebindeki bıçağı çıkararak Göksulu’yu birkaç yerinden bıçakladı. Olayın ardından Furkan Aras, tutuklandı.

Aras hakkında, Bursa 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Görülen ilk duruşmaya Furkan Aras, anne Gülten A., Murat Göksulu’nun eşi N.G., Gülten A.’nın bakıcılık yaptığı çocuğun annesi V.S. ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada savunması istenen Furkan Aras, annesinin ilişkisine öğrendiği günden beri karşı olduğunu söyledi. Furkan Aras, “Evli olan Göksulu, yakın bir zamanda eşinden boşanacağını söylüyordu. Kendisinin yalan söylediğini öğrenince, annemden bu ilişkiyi bitirmesini istedim. Daha sonra uyuşturucu kullanan Murat Göksulu’nun, kafasına silah dayadığı annemi, uygunsuz kamera görüntülerini paylaşacağı şeklinde tehditler savurduğunu duydum. Bunun yanı sıra Göksulu’nun, annemin baktığı kız çocuğuna ve onun annesine de uygunsuz mesajlar yollayıp rahatsız ettiğini öğrendim. Annem, ‘Ben bu adamla artık görüşmeyeceğim’ diyerek bana söz verdi. Ben, gece çalıştığım için Murat Göksulu’nun bize gelip rahatsızlık yapmasından endişe duyduğum için eve kamera sistemi kurdum. O akşam, cep telefonuma gelen uyarı mesajını izlediğimde, Göksulu’nun bizim evde olduğunu görünce çılgına döndüm. İzin alıp taksi ile eve geldim. Onunla sokakta karşılaştım. Aramızda çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüşünce, yanımda olan bıçağı çıkarıp ona savurdum. Sonrasını hatırlamıyorum” ifadelerini kullandı.

Duruşma, Gülten A.’nın baktığı kız çocuğunun annesi olan V.S.’nin tanık olarak dinlenmesiyle devam etti. Mahkemede ifade veren V.S., “Kızıma bakan, ‘Teyzem’ olarak gördüğüm Gülten A. ile olan ilişkisinden dolayı Murat ağabeyi üç yıldır tanıyorum. Murat Göksulu, Gülten A. ile görüşürken bana olur olmaz mesajlar göndermeye başladı. Bir defasında, baş başa konuşmamız için beni otele çağırdı. Merak edip gittiğimde amacının çok daha farklı olduğunu anlayıp yanından ayrıldım. Yaşananları Gülten A.’ya anlattım. Daha sonra Göksulu bana tehditler savurup, yaşı küçük olan kızıma da uyuşturucu kullanırken çektiği fotoğrafları gönderdi. Rahatsızlık had safhaya çıkınca ben de telefonunu öğrendiğim eşini arayıp, yaptıklarını anlattım” diye konuştu.

Gülten A. ise ilişki içinde olduğu Murat Göksulu’nun, son bir yıl içinde uyuşturucu kullanmaya başladığını belirterek, “Bana son zamanlarda çok kötü davranıyordu. Kafama silah dayayıp, ‘Uygunsuz video görüntülerini paylaşacağım’ diyerek tehdit ettiği günler çok oldu. Olayın bu duruma gelmesini istemezdim” dedi.

Mahkeme heyetinden söz hakkı isteyen Murat Göksulu’nun eşi N.G., eşi ile mutlu bir evliliği olduğunu söyleyerek, “Murat ile olan evliliğimiz çok güzel gidiyordu. Ayrılmayı hiç düşünmedik. Evliliğimiz sürecince eşim hiç uyuşturucu kullanmadı. Daha sonra Murat’ın bu ilişkisini bir şekilde öğrendim. Kendisiyle konuştuğumuzda, Gülten A.’dan ayrılacağını söyledi. Sanıktan şikayetçiyim. En ağır cezayı almasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, öldürülen Göksulu’nun ikinci telefonundaki görüşmelerin incelenmesi, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteleyip, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Dayak yediği sokağa gidip 1 kişiyi öldürdüDayak yediği sokağa gidip 1 kişiyi öldürdü

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.