Antalya, İstanbul ve Hatay: Son bir haftada denizden 6 ceset çıktı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde son bir haftada su kanalı içerinde 3 ceset bulundu. Benzer olaylar, Antalya ve İstanbul'da da yaşandı. Son bir haftada, 6 ceset bulunmuş oldu.

Gündem 20 Ocak 2024
Bu haber 4 ay önce yayınlandı

Reyhanlı ilçesi Varışlı Mahallesi’nde meydana geldi. Asi Nehri tahliye kanalında ceset olduğunu fark eden yurttaşlar durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Bölgeye sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kimliği belirlenemeyen erkek şahsın cansız bedeni Hatay Büyükşehir Belediyesi sualtı arama ve kurtarma ekipleri tarafından sulama kanalında bulunarak olay yeri inceleme ekiplerine teslim edildi.

Şahsın cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı. Varış Mahallesi’nde kanal içerisinde bulunan cesetle birlikte son bir haftada Reyhanlı ilçesinde su kanalları içerisinde bulunan 3. ceset oldu.

Jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Antalya ve İstanbul’da da ceset bulundu

Türkiye’de son bir haftada üç ayrı kentte sudan altı ceset çıktı. Hepsi için ayrı ayrı incelemeler sürerken Antalya sahiline birden çok cesedin vurması dikkat çekti.

17 Ocak’ta Antalya’nın Manavgat ilçesinde sahilde kimliği belirlenemeyen başı ve sağ kolu kesilmiş çürümüş ceset bulundu. 18 Ocak’ta Antalya’nın Alanya ilçesi sahilinde ceset olduğu ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Cesedin, 10 yaşında bir çocuğa ait olduğu anlaşıldı. Aynı saatlerde Avcılar sahilinde, 24 yaşında Maher Elvardis’e ait olduğu tespit edilen ceset bulundu. Elvardis’in ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemenin ardından kesinlik kazanacak.

Başı olmayan bir ceset Bodrum sahiline vurduBaşı olmayan bir ceset Bodrum sahiline vurdu

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.