Ayakkabıcıya kimyasal maddeli saldırı

İş yerinin kapısının önünü süpürdüğü sırada çarşaflı bir kişinin kimyasal maddeli saldırısına uğrayan 40 yaşındaki Selahattin Ökçesiz'in vücudunda dördüncü derece yanıklar oluştu. Konya'da meydana gelen saldırı anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Gündem 29 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Konya’da ayakkabı satışı yapan Selahattin Ökçesiz (40), iş yerinin önünü süpürdüğü sırada çarşaflı kişinin kimyasal maddeli saldırısına uğradı. Vücudunda 4’üncü derece yanık oluşan Ökçesiz tedaviye alınırken, saldırı güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, pazar günü saat 09.00 sıralarında Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi Eski Kunduracılar Sitesi’nde meydana geldi. Selahattin Ökçesiz, sabah dükkanını açtıktan sonra fırçayla iş yerinin önünü süpürmeye başladı.

Bu sırada yanına yaklaşan çarşaflı kişi, elindeki plastik kabın içinde bulunan kimyasal maddeyi yüzü ve vücuduna fırlatıp kaçtı.

Çevredeki esnafın yardımıyla Konya Şehir Hastanesi´ne kaldırılan Ökçesiz’in yüzü ve vücudunun göğüs bölümünde yanıklar oluştuğu belirlendi. Ökçesiz’in yanık ünitesindeki tedavisi sürerken, polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

ABD'de ilk: Çin merkezli kimya şirketleri fentanil kaçakçılığıyla suçlandıABD’de ilk: Çin merkezli kimya şirketleri fentanil kaçakçılığıyla suçlandı

Saldırı kamerada

Bu arada saldırı, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şüphelinin iş yerinin önünün süpüren Ökçesiz´in yanına gelip elindeki maddeyi atarak geri dönüp uzaklaştığı görüldü.

Selahattin Ökçesiz’in babası Sabri Ökçesiz saldırganın erkek olduğunu düşündüklerini belirterek, ”Oğlum saat 09.00’da dükkanını açmış. Kamera kayıtlarından gördüğümüz kadarıyla siyah çarşaflı bir kişi saldırmış. Saldırganın kadın değil erkek olduğunu düşünüyoruz. Koşusundan, yürüyüşünden onu anladık. Peşinden koşanlar yetişememiş. Elindeki yanıcı maddeyi oğlumun üzerine atıp, kaçmış, Oğlumuzun vücudunda ve yüzünde 4’üncü derecede ciddi yanıklar var. Saldırganın yakalanıp, adaletin yerini bulmasını istiyoruz” dedi.

Böcek ilacından zehirlenen anne ile kızı defnedildi, iki kişi de tutuklandı: Yan binadakiler ise tedavi görüyorBöcek ilacından zehirlenen anne ile kızı defnedildi, iki kişi de tutuklandı: Yan binadakiler ise tedavi görüyor

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.