Bodrum’daki vahşi cinayet, Rusya’da yardım seferberliğine dönüştü

Bodrum’da iki gün önce yol kenarında bulunan anne-kızın cenazelerinin yoksul akrabaları tarafından alınabilmesi için Rusya’da kampanya başlatıldı. Cinayeti işleyen eski koca, küçük oğlunu da alarak tekrar Litvanya’ya kaçmıştı.

Gündem 1 Aralık 2023
Bu haber 7 ay önce yayınlandı

Litvanya uyruklu bir paralı asker iki gün önce Muğla Bodrum’da eski karısı ve kızını öldürüp yol kenarına atmış, küçük oğlunu da alarak tekrar Litvanya’ya kaçmıştı. Rusya’da ölenlerin yakınlarının cenazeyi alabilmesi için yardım kampanyası başlatıldı.

Vahşet şöyle ortaya çıkmıştı:

Bodrum’da yaşayan ve gayrimenkul alım-satım işi yapan Irina Dvizova (42) ile kızı Dayana’ya (15) yakınları 23 Kasım’da ulaşmayınca Konacık Mahallesi’ndeki evlerine gitti. Kapı açılmayınca kırarak içeri giren yakınları, koltukta anne-kıza ait olduğunu düşündükleri kan lekesi gördü. Yakınlarının ihbarı üzerine Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri anne-kızı bulmak için çalışma başlattı.

Bodrum’da cesetleri sarp arazideki yol kenarında bulunan anne-kız için Rusya’da başlatılan yardım kampanyasında cinayet yerinin fotoğrafları da kullanıldı.

Anne-kız morgda, küçük çocuk da kaçırıldı

Ekipler bölgedeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Adreste tespit edilen bir aracın izini takip eden polis aramayı İçmeler mevkisinde Tavşanburnu yolu civarında yoğunlaştırdı. Dün saat 16.00 sıralarında yol kenarındaki dik yamaçta anne ve kızın üç metre arayla çarşafa sarılmış cesetleri bulundu. Savcının incelemesinin ardından cesetler Bodrum Devlet Hastanesi’ne; oradan da kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Anne ve kızının Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic tarafından öldürüldüğü belirlendi. Kuslevic’in olayın ardından küçük erkek çocuğunu da yanına alıp Litvanya’ya kaçtığı belirtildi.

Litvanya’da arama için diplomasi

Anne- kızın otopsi işlemleri tamamlandı. Ancak, cenazeleri yakınları tarafından henüz teslim alınmadı. Üç çocuğundan en büyüğü olan David Dvizova ve diğer yakınları, annesi ve kardeşinin cenazelerinin alınıp, ülkelerine götürülebilmesi için Rusya’da yardım kampanyası başlattı. Anne-kızın maddi durumu iyi olmayan yakınları tarafından kampanyayla ilgili olarak sosyal medya hesaplarından paylaşım yapıldı.

Öte yandan çifte cinayetin şüphelisi olarak aranan Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic’in Litvanya’da olduğu belirlendi. Kuslevic’in yakalanması için Litvanya güvenlik birimleriyle gerekli yazışmaların yapıldığı bildirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nden 72 saat sonra... Üç cinayetKadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nden 72 saat sonra… Üç cinayet

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.