Skandalın böylesi: Telleri keserek cezaevine girdi, koğuştaki mahkumu vurdu, kaçtı

Elazığ Açık Cezaevi'ne dışarıdaki telleri kesip giren bir şahıs, burada koğuşa kadar gitti, oradaki 20 yaşındaki bir mahkumu tabancayla vurdu, sonra da geldiği gibi cezaevinden ayrılıp kayıplara karıştı. Polis tetikçiyi neden sonra yakaladı.

Gündem 9 Temmuz 2024

Elazığ Açık Cezaevi’ne dışarıdan giren Musa Orhan’ın yüzünü maskeyle kapayarak bir mahkumu tabancayla vurduğu ortaya çıktı.

Gece yarısı saat 00:20’de her birinin ayrı suç kaydı olan beş kişi Elazığ Açık Cezaevi önüne minibüsle geldi.

Cezaevi önüne gelenlerden Musa Orhan telleri kesip hapishaneye girdi. Gazeteci Saygı Öztürk’ün haberine göre cezaevine sızan Orhan burada kalan 20 yaşındaki mahkum Murat Bulut’u tabancayla vurdu.

Orhan olayın ardından tel örgü dışında kendisini bekleyen arkadaşlarıyla cezaevi bölgesinden kaçtı.

Bakanlık yetkilisiyle konuşan Saygı Öztürk olayı şöyle anlattı:

“Olay şu: Gece yarısı, cezaevi önüne olay günü seferi olmayan şehir içi minibüs hattında çalışan bir minibüsle 15 suç kaydı bulunan 24 yaşındaki Musa Orhan, iki suç kaydı bulunan 19 yaşındaki Muhammed Ali Çelik, öyle böyle değil tam 63 suç kaydı bulunan 29 yaşındaki Murat Ünalan, 41 suç kaydı olan 23 yaşındaki Eren Can Yabancı, dört suç kaydı bulunan 49 yaşındaki Fethi Çınar geliyor. Gelen kişilerden biri tel örgüyü kesiyor, cezaevi bahçesine giriyor.

Oradan B-5 koğuşa girmeyi başarıyor. Az sonra B-5 koğuşta silah sesleri yükseliyor. 30 ayrı suç kaydı bulunan açık cezaevindeki mahkumlardan 20 yaşındaki Murat Bulut kanlar içinde kalıyor.

Olayla ilgili olarak Fethi Çınar, Muhammet Ali Çelik, Murat Ünalan yakalandı ve gözaltına alındı. Firari şüphelilerden Eren Can Yabancı ile cezaevine girip adam vuran Musa Orhan 6 Temmuz 2024 tarihinde ele geçirildi. Eren Can Yabancı’nın üzerinde tabanca ve şarjöre basılı halde 10 adet fişek bulundu.

Musa Orhan 23 Haziran 2024 tarihinde Elazığ Olgunlar Mahallesi’nde meydana gelen ateşli silahla kasten öldürme olayının intikamını almak amacıyla eylemi gerçekleştirdiğini öne sürdü. Şimdi Musa cezaevinde, Murat Bulut ise hastanede. Cezaevine dışarıdan girip içeride adam vurmak da adalet tarihine geçti…”

Nihal Candan'ın cezaevi anıları: Kocam da gelmez oldu...Nihal Candan’ın cezaevi anıları: Kocam da gelmez oldu…

İki kadının cezaevi arkadaşlığı Düzce'de cinayetle bittiİki kadının cezaevi arkadaşlığı Düzce’de cinayetle bitti

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.