Cinayet ‘geliyorum’ demiş: Aylar önce bıçakladı, tahliye olunca öldürdü

Ümraniye'de Mehmet Dinç, konuşmak için evin penceresine çağırdığı dini nikahlı eşi Fatoş Çetin'i bıçaklayarak öldürdü. Genç kadının cesedi, yanında bebeği ile birlikte sabah ailesi tarafından bulundu. Çetin'in yaklaşık 4 ay önce de Mehmet Dinç tarafından bıçaklandığı belirtildi.

Gündem 20 Eylül 2023
Bu haber 10 ay önce yayınlandı

Istanbul, Ümraniye’de yine bir kadın cinayeti işlendi. Üstelik katil, daha dört ay önce, öldürdüğü kadını bıçakladığı için cezaevine girmiş, kısa bir süre önce de tahliye edilmişti.

Fatoş Çetin, Ümraniye’nin Ihlamurkuyu Mahallesi’nde bir gecekonduda babası ve çocuğuyla birlikte yaşıyordu. Çocuğun babası, dini nikahlı olduğu Mehmet Dinç dün sabah evin önüne geldi. 25 yaşındaki Fatoş Çetin’i pencereye çağıran Mehmet Dinç, yanında getirdiği bıçakla Çetin’i boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Mehmet Dinç, olay yerinden kaçtı.

Eşini öldürüp arkadaşından yardım istemişEşini öldürüp arkadaşından yardım istemiş

Babası cansız bedeniyle karşılaştı

Sabah saatlerinde kızının kaldığı odaya gelen baba Erdal Çetin, kızını cansız halde, kanlar içinde yerde buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Fatoş Çetin’in öldüğünü belirledi. Polis ekipleri olay yerinde uzun süre çalışma yaptı. Yapılan çalışmanın ardından Fatoş Çetin’in cansız bedeni, İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kaçan saldırgan ise akşam saatlerinde Ataşehir’de yakalandı.

Dört ay önce bıçaklamış

Mehmet Dinç’in başka bir kadınla resmi nikahı olduğu ancak boşandığı, bu evlilikten üç çocuğu olduğu öğrenildi. Fatoş Çetin’in de imam nikahlı kocası Mehmet Dinç’ten bir çocuğunun olduğu belirtildi. Mehmet Dinç’in 4 ay önce de Fatoş Çetin’i bıçakla yaraladığı, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olduğu öğrenildi. Öte yandan bıçaklanarak yerde yatan Fatoş Çetin’in çocuğunun, sabaha kadar annesinin yanında kaldığı iddia edildi.

Yine bir kadın sevgilisinin evinde ölü bulunduYine bir kadın sevgilisinin evinde ölü bulundu

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.