Cinsel istismara maruz bırakılan bebek kimsesiz defnedildi

Zonguldak'ta cinsel istismara maruz bırakılan 2 yaşındaki bebek, dün kimsesiz toprağa verildi. Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı, olay nedeniyle çok üzgün olduklarını söyledi.

Gündem 23 Mayıs 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
2 yaşındaki bebeğin cenazesine sadece kamu görevlileri katıldı.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 25 yaşındaki Furkan Sevinç , M.Ö. isimli kadının evine geldi. İddiaya göre kadın, geçen cumartesi günü Furkan Sevinç evdeyken 8 yaşındaki kızını da alarak markete gitti. Bu sırada Furkan Sevinç evde bulunan 2 yaşındaki bebeği cinsel istismara maruz bıraktı yine iddiaya göre Furkan Sevinç bebeği kendisi hastaneye götürdü. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan bebek, burada yaşamını yitirdi. Furkan Sevinç ise olaydan bir gün sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre olayla ilgisi olduğu saptanan 5 zanlı tutuklandı. Bunların arasında anne M.Ö. de bulunuyor.

Öte yandan bebeğin 8 yaşındaki ablasının da aynı kişi tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığı öğrenildi. Olaya ilişkin açıklama yapan Çaycuma Cumhuriyet Savcılığı şu açıklamayı yaptı:

Şüpheli tarafından cinsel istismara uğradığı, yine şüphelinin bu eylemine devamla yaşı küçük mağduru tasarlayarak öldürmeye teşebbüs ettiği, devam olunan soruşturma kapsamında mağdur Nisa Nur Ö.’nün ablası olan yaşı küçük R.Ö.’nün de benzer şekilde cinsel istismara uğradığı olayla ilgili olarak başkalarının şöhret ve haklarının toplum sağlığının ve ahlakının, milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliğini ve toprak bütünlüğünün korunması, devlet sırlarının açıklanmasının veya suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamında hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj. eleştiri vb. yayın yapılmasının 5187 sayılı kanunun 3/2 maddesi gereğince yasaklanmasına karar verilmiştir.”

Bebek N.N.Ö. dün Çaycuma Şehir Mezarlığı’nda kamu görevlileri tarafından toprağa verildi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, bebeğin herhangi bir yakını olmadığından kendilerinin defnettiğini söyledi. Kantarcı “Hayatımda böyle bir şeyi ne duydum ne gördüm. Çok üzüntülüyüz” dedi.

Tecavüze uğrayan bebek öldü; sapık onun ablasını da istismar etmişTecavüze uğrayan bebek öldü; sapık onun ablasını da istismar etmiş

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.