Ehliyet sınavında 9 kez başarısız oldu, 10’uncu seferde iç çamaşırında kopyayla yakalandı

Mersin'de 2021 yılından bu yana toplamda 9 defa ehliyet sınavına girerek başarısız olan M.S., 10'uncu denemesinde akılalmaz bir kopya düzeneğiyle yakalandı. Sınav sonrası üzerindeki düzeneği çıkartmaya çalışırken yakalanan M.S. ve birçok farklı kişinin bu sayede sınavı geçtiği tespit edildi.

Gündem 1 Ekim 2023
Bu haber 7 ay önce yayınlandı

Mersin’de ehliyet sınavında düzenekle kopya çeken M.S., sınav sonrası üzerindeki düzeneği çıkarırken polise suçüstü yakalandı.

https://twitter.com/dhainternet/status/1708088020136518102

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı’nda kopya çekilmesi olaylarının artması üzerine sınav merkezlerinin çevresinde önlem aldı. Ekipler, Suphi Öner Öğretmenevi e-Sinav Merkezi’ndeki sınavdan çıkan M.S.’nin üzerindeki gizli cihazı H.E. ve N.M.’nin çıkartmaya çalıştığını fark etti. Şüphelilerin cep telefonlarında yapılan ön incelemede benzer şekilde çok sayıda kişinin sınavı usulsüzce geçmesini sağladığı tespit edildi.

14 Ağustos’ta yine aynı düzenekle sınava girmeye çalışırken yakalanan M.S.’ye canlı teşhis işlemi yaptırıldığı ve kendisine cihazı yerleştirenlerin aynı kişiler olduğu belirlendi.

9 defa başarısız olmuş

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan yazışmada, gizli cihazla sınava girdiği tespit edilen M.S.’nin 2021 yılından bu zamana kadar toplam 9 kez sınava girdiği ve başarısız olduğu, son sınava gizli cihazla girdiği ve 74 puan aldığı tespit edildi. Ayrıca gözaltına alınan şüphelilerden ele geçirilen eşyalar arasında telefon ve cihaz düzeneği için özel tertibatlı iç çamaşırlarının bulunduğu anlaşıldı

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ehliyet sınavını beklerken 10 metrelik duvardan düşen kişi öldüEhliyet sınavını beklerken 10 metrelik duvardan düşen kişi öldü

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.