Elazığ’ın tek kadın muhtarı asfalt döktürmek için oturma eylemiyle yolu kesti

Elazığ'ın tek kadın muhtarı Seda Gündoğan yolun asfaltlanmamasına tepki gösterdi. Gündoğan 'İki senedir mahalle hizmet görmedi, gelin şu mahallenin yollarına bakın' dedi.

Gündem 15 Nisan 2024
Bu haber 1 ay önce yayınlandı
Sugözü Mahallesi Muhtarı Seda Gündoğan 10 yıllık rakibini yenerek seçilmişti.

AK Partili Elazığ Belediyesi’nin taşeron firması merkeze bağlı Sugözü Mahallesi’ne asfalt yapmıyordu. Buna tepki gösteren mahallenin muhtarı Seda Gündoğan taşeron firmaya ait kamyonun önünü keserek oturma eylemi yaptı.

28 yaşındaki iktisat bölümü mezunu Gündoğan yerel seçimde Elazığ merkezde tek kadın muhtar olmuştu. 

Mahallenin yolları yapılana kadar kamyonların önünden kalkmayacağını söyledi Gündoğan “Biz seçilmiş insanlarız, herkes görevini yapacak. Yetkilisi de buraya gelecek ekibi çekecekmiş, ekibi de bırakmıyorum. Gelsin ekibini alabiliyorsa alsın buraya asfalt dökülünceye kadar da buradan kalkmayacağım. Siz burayı böyle bırakıp gidemezsiniz. Müdür ‘Ekibi çekerim’ diyor. Bu ne demek ya? Herkes işini düzgün, dürüst yapacak. Adamlar sanki babalarının hayrına iş yapıyor. Buradaki kimse babasının hayrına iş yapmıyor, herkes işini dürüst yapacak. Ben de seçilmişim, belediye de seçilmiş, buranın müdürü nerede? Yapacağınız 100 metre yol… 100 metre yol yapamıyor muyuz biz? İki senedir mahalle hizmet görmedi, gelin şu mahallenin yollarına bakın. Bir yeri yapıp bir yeri yapmamak ne demek? Biz insanız, bu mahalledekiler insan” dedi.

Mehmet Ağar Elazığ'da Cumhurbaşkanı gibiMehmet Ağar Elazığ’da Cumhurbaşkanı gibi

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.