Estetikli kaçış: Çek dolandırıcısı kardeşinin kimliğini çaldı

Altı ilde çek dolandırıcılığı dahil 19 ayrı suçtan aranan A.C. isimli kadın, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince suçüstü yakalandı. A.C.'nin kardeşinin kimliğini kullandığı ve ona benzemek için estetik yaptırdığı tespit edildi.

Gündem 1 Mart 2024
Bu haber 1 ay önce yayınlandı

Kardeşinin kimliğiyle il il gezip çek dolandırıcılığı yaptı, şüphe uyandırmamak için yüz estetiğiyle ona benzemeye çalıştı. Bazı şirketlere ait çekleri çaldıktan sonra üzerlerinde değişiklik yapıp tekrar piyasaya süren kadın İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince suçüstü yakalandı.

Altı ile 19 ayrı suçtan aranıyormuş

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek yaptıkları çalışmalarda, tüzel şirketlerin kullanımında bulunan çeklerin çalındığı ve üzerlerinin doldurularak tekrar piyasaya sürüldüğü bilgisini elde etti. Araştırmayı derinleştiren ekipler, çeklerin, 6 ilde 19 ayrı şuçtan arandığı tespit edilen A.C. isimli kadın tarafından çalınarak piyasaya sürüldüğünü belirledi. Jandarma ekipleri, Beyoğlu’nda bir evde yaşadığı öğrenilen A.C.’yi suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. Evde yapılan aramada, çeşitli şirketlere ait çek koçanları, çok sayıda kaşe ve mühür ele geçirildi.

Estetikle benzediği kardeşinin kimliğini kullanıyormuş

Sorguya alınan A.C.’nin yakalanmamak için kardeşinin kimlik kartını kullandığı öğrenildi. Kardeşinin kimlik kartındaki fotoğrafına benzemek için kilo verdiği ve yüz estetiği yaptırdığı anlaşılan A.C.’nin, arama noktaları ya da yol kontrollerinde bu sayede yakalanmadığı öğrenildi. A.C.’nin yakalanmamak için ayrıca sürekli adres değiştirdiği ortaya çıktı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sorgusu tamamlanan A.C., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Estetik yaptırdı, hastaneden sargılarıyla kaçarken yakalandıEstetik yaptırdı, hastaneden sargılarıyla kaçarken yakalandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.