İyilik yapıp veresiye kurbanlık verdi, alacağını isteyince vuruldu

Adana’da besicilik yapan Basri Algın, 13 bin lira veresiyeyle 51 yaşındaki çiftçi Şahin Gök’e iki tane kurbanlık verdi. Gök, borcunu buğdayı hasat ettikten sonra vereceğini söyledi. Hasat bitince Gök, Algın’ı ‘borcumu ödeyeceğim’ diyerek boş bir arsaya çağırdı. Tartışmada Algın tabancayla vuruldu.

Gündem 29 Temmuz 2023
Bu haber 11 ay önce yayınlandı

Adana’da 13 bin liraya veresiyeyle kurbanlık koyun aldığı Basri Algın’ı (49), borcunu ödeyeceğini söyleyerek çağırdığı boş arsada tabancayla ağır yaralayan Şahin Gök (51), yakalandı. İfadesinde, Algın’ın saldırdığını, kendisini korumak için ateş açtığını öne süren Gök, tutuklandı.

Olay, 22 Temmuz günü saat 13.00 sıralarında Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi’nde meydana geldi. Hayvancılık yapan Basri Algın, Kurban Bayramı’nda çiftçi Şahin Gök’e, veresiye 2 koyun verdi. Gök, tarlasındaki buğdayı hasat ettikten sonra 13 bin lira borcunu ödeyeceğini söyledi. Gök, geçen zamana rağmen ödeme yapmayınca Algın telefonla arayıp, parasını istedi. Gök, ödeme yapacağını söyleyerek Algın’ı mahalledeki boş bir arsaya çağırdı. İkili arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Gök, belindeki tabancayı çıkarıp, Algın’ı sırt ve boynundan vurup, kaçtı.

Olacak şey mi? Kavgalıları barıştırmak için masaya oturttu, sonra içlerinden birini vurup öldürdüOlacak şey mi? Kavgalıları barıştırmak için masaya oturttu, sonra içlerinden birini vurup öldürdü

Bu yıl zarar ettiğimi söyledim, bana saldırdı

Silah seslerini duyan mahallelinin ihbarıyla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi yapılan Algın, ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüpheliyi saklandığı adrese yapılan baskında yakaladı. Emniyete götürülen Gök, ifadesinde, “Bu yıl zarar ettiğimi söyledim. Bana saldırdı, kendimi korumak için ateş ettim” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Şahin Gök, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hastanedeki tedavisi devam eden Algın’ın ise hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Ev sahibi-kiracı kavgasına bu kez Suriyeliler de karıştıEv sahibi-kiracı kavgasına bu kez Suriyeliler de karıştı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.