Kahramanmaraş’ta az hasarlı iş yerini acemi kepçe operatörü yıktı

Kahramanmaraş Elbistan'da yaşayan depremzede Osman Yıldız, iş yerinin yan binanın yıkımı sırasında ağır hasar aldığını ve kaymakamlık tarafından yıktırıldığını belirterek, hakkını aramak için mücadele ettiklerini söyledi.

Gündem 1 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Kahramanmaraş Elbistan’da yaşayan depremzede Osman Yıldız, az hasarlı olmasına karşın iş yerinin yan binanın yıkımı sırasında acemi bir kepçe operatörü nedeniyle ağır hasar aldığını ve kaymakamlık tarafından yıktırıldığını belirterek, “Sağlam iş yerimizi yıktılar. Hakkımızı aramak için gidiyoruz. Ne bizi kaymakamlık dinliyor ne de bir tane yetkili bulabiliyoruz. Burası sağlamdı. Bir tane acemi kepçe operatörüne ihaleye vermişler. Sonuç bu, böyle ortadayız” dedi.
Kahramanmaraş Elbistan’da oturan Osman Yıldız’ın iş yerinin olduğu binanın kolonları, yandaki ağır hasarlı binanın yıkımı sırasında ağır hasar aldı. Bunun üzerine söz konusu bina, kaymakamlık tarafından yıktırıldı. Şikayetçi olmak için kaymakamlığa gittiğini ancak muhatap bulamadığını belirten Osman Yıldız, ANKA Haber Ajansı’na şu açıklamayı yaptı:
“Depremde iş yerimiz az hasarlıydı. Kaymakamlık burayı ihaleye verdi. Yan tarafı yıktırırken bizim iş yerimizi de yıktılar. Kaymakamlığa gidiyorsun senin derdini dinleyecek kimse yok. Binlerce abonenin kombisini bedava tamir ettik. Sonuç vaziyet bu. Kime ulaşacağız derdimizi kime anlatacağız. Bir tane devlet yetkilisine ulaşamıyoruz. Kaymakamlığa gidiyoruz yüzümüze bakan yok. Sonuç ortada. Sağlam iş yerimizi yıktılar. Hakkımızı aramak için gidiyoruz. Ne bizi kaymakamlık dinliyor ne de bir tane yetkili bulabiliyoruz. Burası deprem bölgesi Elbistan. Burası sağlamdı. Bir tane acemi kepçe operatörüne ihaleye vermişler. Sonuç bu, böyle ortadayız.”

Uzun Çarşı’nın bir yanında enkaz, bir yanında bayram telaşıUzun Çarşı’nın bir yanında enkaz, bir yanında bayram telaşı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.