Kaybolan 10 yaşındaki İsmail çay kenarında ölü bulundu

Batman'da kaybolan 3 çocuktan biri olan 10 yaşındaki İsmail Algan'ın çay kenarında cansız bedenine ulaşıldı. Aranan diğer iki çocuk ise kamera görüntüleri incelenerek bulundu.

Gündem 1 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Batman’ın Sason ilçesinde yaşayan İsmail Algan (10), B.Ç.(13) ve K.A.(11) önceki gün öğle saatlerinde evlerinden ayrıldı ancak akşam olunca eve dönmedi. Yakınları ise endişelenip kendi imkanlarıyla çevrede çocukları aramaya başladı. Çocuklara ulaşamayan aileleri daha sonra durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi ve ihbar üzerine bölgeye Batman AFAD İl Müdürlüğü, Batman Belediyesi itfaiyesi, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Çocukların yüzmeye gitme ihtimallerine karşı arama çalışmaları Sason Çayı’nda yoğunlaştırıldı. Gece saatlerinde çay kenarında İsmail Algan’ın kıyafetlerini gören yakınları durumu ekiplere bildirdi.

Çay kenarında ölü bulunan 10 yaşındaki İsmail Algan.

Yapılan aramada, Algan’ın cansız bedenine ulaşıldı. Algan’ın cenazesi otopsi için Sason Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Arama çalışmaları sürerken, incelenen güvenlik kameralarından B.Ç. ve K.A.’nın görüntülerine ulaşıldı. Çayın aksi yönünde gittiği belirlenen çocukların, İsmail Algan’ın suda kaybolmasından sonra korkup kaçmaları ihtimali üzerine karada da arama çalışması başlatıldı. B.Ç. ve K.A., sabah saatlerinde ilçeye yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan Batman’da polis tarafından sağ olarak bulundu. Çocukların sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İki çocuğunu dilendiren baba, polise bıçak çekti, kendini yaraladıİki çocuğunu dilendiren baba, polise bıçak çekti, kendini yaraladı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.