Kuran kursu öğrencileri yapay gölette akıntıya kapıldı: İki ölü, iki yaralı var

Rize Ardeşen’deki Fırtına Vadisinde kano yapılsın diye inşa edilen yapay gölette Kuran kursu öğrencilerini taşıyan bot devrildi, akıntıya kapılan gruptaki iki kişi çevredekilerce kurtarılırken iki kişi öldü. Yaralılardan birinin durumu ağır.

Gündem 12 Haziran 2024

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Fırtına Vadisi’nde derenin kenarında kano yapmak için oluşturulan yapay gölde yüzen Kur’an kursu öğrencilerinden dördü akıntıya kapılarak sürüklendi. İçlerinden ikisi hayatını kaybetti.

Olay yerine AFAD, deniz polisi, jandarma, sahil güvenlik, AKUT ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Sudan çıkartılan yaralı dört kişi olay yerindeki müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan ikisi Kaçkar Devlet Hastanesi’ndeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayda yaralanan V.E. ile Y.G’nin tedavileri ise Rize’deki hastanelerde devam ediyor. Savcılık tarafından olayla ilgili inceleme başlatıldı.

CHP’li vekil: Hocaları tarafından getirilmişler

Cumhuriyet Halk Partisi Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı sosyal medya hesabından olayla ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Ocaklı “Bugün Ardeşen’de çok acı bir olay meydana geldi. Diyanet’e bağlı bir Kuran kursundaki öğrenciler hocaları tarafından serinlemek amacıyla Fırtına deresine götürüldü. Akıntıya kapılan çocuklardan ikisini maalesef kaybettik, biri yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor. Hayatını kaybeden yavrularımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sorumluları da hesap vermeye çağırıyorum” dedi.

Avcılılık yasaklandı, gölet, kuşlarla doldu Avcılılık yasaklandı, gölet, kuşlarla doldu 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.