Maseratili polisin darp ettiği avukat konuştu: Bayağı karanlık bir adama benziyor

Manisa'dan İstanbul'a dönerken Hüseyin Tayfun Üçgül tarafından saldırıya maruz bırakılan avukat Fatih Uzun, "Bayağı karanlık bir adama benziyor. Kullandığı Maserati eşinin üzerine. 30 milyon TL’lik villada yaşıyorlar. Ultra lüks otellerde kalıyorlar. Düz bir polis memuru bu kişi” diye konuştu.

Gündem 29 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Manisa’dan İstanbul’a dönerken, polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül tarafından aracı sıkıştırılıp durdurulduktan sonra ailesinin önünde dövülen ve ayağı iki yerden kırılan Avukat Fatih Uzun, “O kadar acımasız ve vahşiydi ki. Bilinçli bir şekilde beni sakat bıraktı. Çocuklarım çığlık çığlığa bağırıyordu. Bize dehşeti yaşattı” dedi. Uzun, “Karanlık bir adama benziyor, 30 milyon liralık villada, ultra lüks otellerde kalıyorlar” diye konuştu.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, İstanbul Barosu avukatlarından Fatih Uzun, eşi ve iki çocuğuyla birlikte 22 Nisan 2023 günü İzmir’den İstanbul’a otomobiliyle seyahat ediyordu. Soma yakınlarına geldiğinde, önünde yan yana giden, sürücülerinin tartıştığı iki otomobil gördü.

Uzun otomobilleri geçerek uzaklaşmak istedi ancak Maserati marka otomobil peşine takıldı. Maserati marka otomobili kullanan sürücü, Uzun’u sıkıştırdı, durmasını istedi. Uzun otomobilini durdurunca da yanına gelerek darp etti. Bacağında iki kırık oluşan Uzun, Maserati’yi kullanan kişinin, Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli narkotik polisi Hüseyin Tayfun Üçgül olduğunu öğrendi. Polis memuru da darp edildiği ve Fatih Uzun’un alkollü olduğu iddiasıyla kendisinden şikâyetçi oldu. Üçgül’e 6 yıl 10 ay hapis istemiyle dava açıldı. İlk duruşma 3 Temmuz’da görülecek.

Yaşadıklarını Hürriyet’ten Burcu Purtul Uçar’a anlatan Fatih Uzun şunları söyledi:

“Ramazan Bayramı’ydı, ailecek İstanbul’a dönüyorduk. Yanımda eşim ve iki küçük çocuğum vardı. Ben onlardan uzaklaşmak için önce Maserati’yi geçtim. Beni nasıl geçersin diye sinirlendi. Beni sıkıştırıp orta şeritteki araca çarpayım diye uğraştı. Önüme geçti ve sürekli ani frene basmaya başladı. Başka şeride kaçtım. Bu kez de yanıma gelip camı açtı, küfretti. ‘Sağa çek’ dedi. Sağa çektim. Arabasında kamera vardı. Arabadan inince ‘Aklın başında mı senin, ne yapıyorsun’ dedim. ‘Kimin kim olduğunu bilemezsin’ dedi. Yanıma gelip bana yumruk attı, omuzlarıma bastırıp bacak içime tekme attı. Saldırı tekniği kullandı. Bacağımı dizimin altından iki yerden kırdı. Çocuklarım çığlık çığlığa bağırıyordu. Bize dehşeti yaşattı.

Ben onun kan örneği alınsın ve arabasındaki kamera kaydına el konulsun dedim. Savcılık hiçbirini yapmadı. Belinde silahı vardı. O kadar acımasız ve vahşiydi ki. Yüzde yüz bir şey kullanmıştı. Yanında eşi ve 3 çocuğu varken bunları yaptı. Bilinçli bir şekilde beni sakat bıraktı. Şu an koltuk değnekleriyle yürüyebiliyorum. Her yerden şahısla ilgili bilgi yağıyor şu an. Bayağı karanlık bir adama benziyor. Kullandığı Maserati eşinin üzerine. 30 milyon TL’lik villada yaşıyorlar. Ultra lüks otellerde kalıyorlar. Düz bir polis memuru bu kişi. Araştırılması gerekiyor. Hakkında idari soruşturma da sürüyor.”

Memurluktan atılsın diye başvurdu

Avukat Fatih Uzun, Polis Memuru hakkında idari soruşturma başlatılması için Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na da dilekçe verdi. 2017 yılından itibaren Narkotik ve Kaçakçılık Şubelerinde çalıştığı belirtilen polis memurunun kısa sürede ultra lüks hayata ulaşmasının araştırılmasının istendiği dilekçede, Hüseyin Tayfun Üçgül’ün hakkında birçok adli olaya karıştığı için sanık olarak soruşturma yürütüldüğü belirtildi. Fatih Uzun polisin mal varlığının MASAK tarafından araştırılmasını ve memurluktan çıkartılmasını da talep etti.

Hüseyin Tayfun Üçgül’ün Eşi Özlem Üçgül konuştu

Hüseyin Tayfun Üçgül’ün polis memuru olarak Maserati marka araca nasıl sahip olduğu sosyal medyada gündem oldu. İddiaların ardından Hüseyin Tayfun Üçgül’ün eşi Özlem Üçgül açıklamalarda bulundu. Üçgül internet üzerinden zayıflama çayı sattığını, 7 yıldır kendi işini yaptığını, yanında 15 sigortalı eleman çalıştırdığını belirterek, “Bütün mal varlığı şirketimin üzerinedir, şirket de bana aittir. Benim olan eşimindir. Eşimin olan da benimdir” dedi.

Özlem Üçgül, avukat Fatih Uzun’u 3 ay önceki mevzuyu arife günü paylaşıp, adli tatile denk getirip eşinin, çocuklarının ve ticari itibarını zedelemek için planlı davrandığını iddia ederek, “Mağduru oynamak için bu yola başvurdu. Mahkemeden önce böyle bir yola başvurup, toplumda algıyı değiştirmek istedi. Avukat olması bütün işleri kolaylaştırdı. Konu tamamen saptırıldı. Art niyet arıyorum” diyor.

Üzerime kayıtlı üç villa bir restoran var

“Narkotik Şube’de göçmen kaçakçılığından davası kabarık olan bir insan bu birimde çalışabilir mi?” diye soruyor Özlem Üçgül ve devam ediyor:

“Mal varlığımızı saklayan insanlar değiliz. Mal beyanında hepsi mevcut. Bütün mal varlığım şirketimin üzerinedir, şirket de bana aittir. Benim olan eşimindir. Eşimin olan da benimdir. Sosyal medyada paylaşılan motosiklet emniyet teşkilatına ait. Eşim görev yaparken kaza geçirdi. Kazadan sonra tedirgin olup, motosiklet kullanmaması konusunda ricada bulundum. Daha sonra motosikleti emniyet müdürlüğüne geri verdi. Üzerime kayıtlı 3 villa, 1 restoran, 1 iş yeri, 2 otomobil bulunuyor. Eşimin işçi olduğu yönünde ifade verdiği asılsızdır. Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde narkotik şubede değil, farklı bir birimde görevini sürdürüyor. Polis lüks araca binemez, polis rüşvet yer, polis milleti değil mi söylemleri onurumu ve gururumu incitiyor. Sosyal medyadan hakaret içerikli aşağılayıcı tanımadan kelimeler sarf eden kişiler hakkında da hakkımı arayacağım.”

Avukatı darbeden Maseratili kişi polis memuru çıktıAvukatı darbeden Maseratili kişi polis memuru çıktı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.