Menzil şeyhlerine deprem konutu çıktı

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Göçeri Mahallesi için yapılan kura çekiminde Menzil şeyhleri Muhammed Saki, Muhammed Mubarek ve Muhammed Fettah Elhüseyni isimli üç kardeşe de ev çıktı.

Gündem 14 Şubat 2024
Bu haber 3 ay önce yayınlandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla deprem felaketinde Adıyaman’da evlerini kaybeden yurttaşlar için 8 Şubat’ta deprem konutu kura çekimi yapmıştı. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Menzil Cemaati’nin de merkezi olan Kahta ilçesine bağlı Göçeri Mahallesi için çekilen kurada sadece 13 kişiye deprem konutu çıktı. Ancak bu 13 kişiden 7’sinin Menzil Cemaati’ni yöneten Elhüseyni ailesi olduğu anlaşıldı.

Deprem konutu çıkan isimler arasında geçen yaz cemaatin başına geçen, milyonlarca liralık lüks araçların ve birçok şirketin sahibi Muhammed Saki, Muhammed Mubarek ve Muhammed Fettah Elhüseyni isimli üç kardeş de yer alıyor.
Bu üç kardeş babaları Abdulbaki Elhüseyni’nin 12 Temmuz 2023 tarihinde ölmesinin ardından cemaati “eş şeyhlik” denen bir sistem ile yöneteceklerini açıklamıştı.

Ayrıca Menzil şeyhlerinin yakınları olan Mahsun, Muhammed Emin, Suadet ve Mesude Elhüseyni de deprem konutu çıkan diğer “şanslı” isimler oldu. Bu isimlerin tamamına 3+1 ev verilecek.

Öte yandan deprem konutu çıkan Menzil şeyhlerinden Muhammed Saki Elhüseyni’nin İstanbul Fatih’te kuyumcu dükkânı da var.

Menzil cemaatinin üçe bölünmesi ve bunun şimdilik barış içinde olması şaşırtıcı mı?Menzil cemaatinin üçe bölünmesi ve bunun şimdilik barış içinde olması şaşırtıcı mı?

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.