Pazarcık’ı depremin ardından bu kez de fırtına ve hortum vurdu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından Pazarcık ilçesinde koordinatör olarak görevlendirilen Kırıkkale Valisi Tekbıyıkoğlu, Pazarcık'ta etkili olan hortum nedeniyle 1 kişinin yaşamını yitirdiğini, 44 kişinin yaralandığını söyledi.

Gündem 21 Nisan 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Kahramanmaraş Pazarcık’ta öğle saatlerinden itibaren dolunun etkili olduğu ilçe merkezinde hortum oluştu.

Memiş Özdal Mahallesi’ndeki hortumun etkisiyle bazı evlerin çatıları zarar gördü.

Deprem nedeniyle kurulan bazı çadır ve konteynerlerin de etkilendiği hortumda ilçedeki bazı araçların da ters döndüğü görüldü.

Pazarcık’ı fırtına ve hortum vurdu

Bölgeye sevk edilen jandarma komando ekipleri, zarar gören alanlarda çalışma başlattı.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, hortum nedeniyle 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 44 kişinin yaralandığını söyledi.

Yaralıların tedavisinin devam ettiğini belirten Tekbıyıkoğlu, “Yaralılardan 19’u başka hastanelere sevk edildi. 5 tanesinin durumu ağır. Diğerlerinin tedavisi Pazarcık Devlet Hastanesi’nde sürüyor.” dedi.

Zarar gören çadırların yerine yenilerinin yerleştirilmesi için çalışmaların başladığını dile getiren Tekbıyıkoğlu, “Hortum nedeniyle 168 çadır zarar gördü. Hasar gören çadırların yenilenmesi için jandarma, polis, AFAD ve Kızılay ekiplerince çalışmalar sürüyor. Bu gece yerine yeni çadırlar kurulacak” diye konuştu.

TEPAV: Deprem bölgesinde sigortalı çalışan sayısı yüzde 33 gerilediTEPAV: Deprem bölgesinde sigortalı çalışan sayısı yüzde 33 geriledi

Bakan Kirişci incelemelerde bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, şiddetli fırtınadan zarar gören Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde incelemelerde bulundu.

Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen fırtınada hayatını kaybeden vatandaşa Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerini iletti.

Bakan Kirişci, paylaşımında “Kahramanmaraş Pazarcık’ta bugün meydana gelen şiddetli fırtına sonrası bölgede incelemelerde bulunduk. Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla bölgede çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Depremin ardından kurulan çadırlar yıkıldı

CHP’li vekil: İki kişi hayatını kaybetti

Yaşananlarla ilgili CHP Maraş Milletvekili Ali Öztunç, ağır hasarlı binaların çatılarının uçarak çadır kentlerin üzerine düştüğünü söyledi: “Ben şu an olay yerindeyim. Can kaybı da var, yaralılar da var. Bir anda oldu hortum. Ağır hasarlı binaların çatıları 200-300 metre mesafedeki çadır kentlerin üzerine düştü. Çok sayıda ağaç devrildi, araba zarar gördü. İki kişi yaşamını yitirdi, 46 yaralımız var.”

Ankara Büyükşehir Belediye’sinin zarar gören çadırları yeniden kurmaya başladığını söyleyen Öztunç, depremzedelerin şu an dışarda kaldığını aktardı.

Nurdağı'ndaki köy tipi afet evleri bitmek üzereNurdağı’ndaki köy tipi afet evleri bitmek üzere

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.