Seçil Erzan vurgununda para veren siyasetçiler de ortaya çıktı

Seçil Erzan vurgununda futbolculardan sonra siyasetçiler de olduğu ortaya çıktı. AK Parti Çorlu Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere de Erzan'a para verenlerden. Erzan'ın evinde ele geçen belgeye göre parasını fazlasıyla geri almış.

Gündem 26 Kasım 2023
Bu haber 7 ay önce yayınlandı

Seçil Erzan vurgununda futbolculardan sonra siyasetçiler de ortaya çıktı. Seçil Erzan’ın para aldığını söylediği isimlerden Nuri Köşkdere’nin AK Parti Çorlu Belediye Meclis Üyesi olduğu öğrenildi. Seçil Erzan savcılık ifadesinde Nuri Köşkdere için “Nuri Köşkdere yatırım yapma amacıyla para aldığım kişilerdendir. Ne aldıysam onu ödediğimi hatırlıyorum. Herhangi fazla bir ödeme yapmadım” demişti.

Ancak Seçil Erzan’ın evinde ele geçen ve bankanın kendisine ait notlardan hazırladığını söylediği tabloda Nuri Köşkdere’nin Erzan’a 500 bin dolar verip 1,5 milyon dolar aldığı yazılıyordu.

Bu tabloya göre Nuri Köşkdere bir milyon dolar faiz almış.

Nuri Köşkdere paralel banka vurgunu davasında müşteki olarak yer almadı. Davanın tutuklu sanığı ve Seçil Erzan’a getirilen paraların transferini sağladığı iddia edilen Ali Yörük de uzun yıllar Nuri Köşkdere’ye ait otomobil bayisinde satış müdürüolarak çalışmıştı.

‘Tefecilerden para alıyordu’

Seçil Erzan Ali Yörük’le ilgili ifadesinde “Ali Yörük’ten fon adı altında para almadım. Fakat bana zaman zaman para getirir, bu paraları faiziyle benden alırdı. Hatta Ali Yörük başka tefecilerden de para bulup getirirdi. Sonrasında parayı faiziyle geri alırdı” dedi. Ali Yörük bu iddiaları kabul etmiyor ama Erzan’ın evinde ele geçirilen belgede Ali Yörük’ün 1 milyon 800 bin dolar para verip 2 milyon 100 bin dolar aldığı yazılı.

Giderken farklı gelirken farklı araç

Ali Yörük’ün birçok defa günübirlik Bulgaristan’a giriş-çıkış yaptığı emniyetin dikkatini çeken hususlardan biri. Yörük bu gidiş-gelişlerle ilgili kendisine yöneltilen soruya duruşmada “Alışverişe, gezmeye, eğlenmeye gidiyorduk” cevabı verdi. Ali Yörük’ün Edirne Kapıkule Hudut Kapısı’ndan Bulgaristan’a giriş-çıkışlarında dikkat çeken bir başka ayrıntı ise araçlardaki farklılık. Bulgaristan’a giriş yaparken birçok defa farklı bir araçla gidiyor, en çok bir gün kalıp ülkeye farklı plakalı bir araçla dönüyordu.

Tutuklu sanık Ali Yörük’ün Bulgaristan’a giriş-çıkış yaptığı listeden bir bölüm.

Denizbank Genel Müdürü Ateş'in avukatları da 'Fatih Terim' dediDenizbank Genel Müdürü Ateş’in avukatları da ‘Fatih Terim’ dedi

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.