Ünlü şarkıcı ile organizatör arasında ‘silah’ davası

'Samsak döveci' şarkısıyla tanınan Elif Buse Doğan, konser ücretini alamadığı için mahkemelik olduğu organizatör Fatih Gül tarafından tehdit edildiğini iddia etti.

Gündem 3 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Şarkıcı Elif Buse Doğan, konser ücretini alamadığı için mahkemelik olduğu organizatör Fatih Gül’ün katıldığı magazin programında hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu ileri sürdü.

Nisan 2022’de organizatör Fatih Gül ile bir konser anlaşması imzalayan Doğan, konser ücretini alamayınca icra yoluyla tahsilat yaptı.

Geçtiğimiz günlerde bir magazin programına çıkan Fatih Gül de şarkıcı hakkında bazı iddialarda bulundu. Organizatör Fatih Gül, “Sahneye çıkmaktan vazgeçti. İkna ettik. Aldığı parayı SMA hastası çocuğa bağışlayacağını söyledi fakat onu da yapmamış” dedi.

Sabah’ın haberine göre, ünlü şarkıcı, bunun üzerine ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak organizatör Fatih Gül hakkında suç duyurusunda bulundu. Doğan’ın, avukatı aracılığıyla sunulan dilekçesinde; “Programda müvekkilime doğrudan hakaret edilmiştir. Sosyal medyadan asılsız paylaşımlar yapılmış, müvekkilimin kişilik hakları zedelenmiştir. Elazığ konserinden önce Fatih Gül, kardeşine silah gösterdiği için müvekkilim korkuya kapılmıştır” denildi.

Elif Buse Doğan, Fatih Gül ve magazin programı yetkililerinin ‘Hakaret’, ‘İftira’ ve tespit edilecek suçlardan haklarında dava açılmasını talep etti. Şarkıcı aynı zamanda koruma kararı ve yayın yasağı talebinde bulundu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

‘Samsak Döveci’ni bir de derleyeninden dinleyin‘Samsak Döveci’ni bir de derleyeninden dinleyin

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.