Yanlış zile bastı, bıçaklı-silahlı saldırıya uğradı

İstanbul'da Kamerun uyruklu bir genç yanlış evin ziline basınca evden çıkan iki kişinin saldırısına uğradı. Hem bıçak hem de silahla yaralanan genç hastaneye kaldırılırken arkadaşı da sinir krizi geçirdi.

Gündem 4 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Kamerun uyruklu 24 yaşındaki N.T.C., İstanbul Şişli’de önceki gün öğle saatlerinde arkadaşının evine gitti. Genç telefonunu unutmuştu ve bu nedenle Kurtuluş’ta oturan arkadaşının yaşadığı binaya gelip zile bastı. Ancak N.T.C.’nin bastığı zil arkadaşının evine değil alt katta oturan komşusuna aitti. Zili duyan iki kişi ise evden çıktı ve karşılarında N.T.C.’yi görünce onu gasp etmek istedi.

Şüpheliler önce cüzdanı almak için N.T.C.’nin üzerine yürüdü ve bu sırada arbede çıktı. Kamerun uyruklu genç,saldırganların birinin bıçak darbesi ile göğsünden yaralanırken, diğer saldırgan silahını çekip ateş açması sonucu bacağından yaralandı. Aldığı yaralar ile can havliyle kendisini binadan dışarıya atan N.T.C., bir duvar dibine oturarak vatandaşların çağırdığı ambulansın gelmesini bekledi. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri yabancı uyruklu N.T.C.’yi yaptığı ilk müdahalelerin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olaya tanık olan N.T.C.’nin binada yaşayan arkadaşı ise yaşananlar nedeniyle dışarıda sinir krizi geçirdi.

İHA’nın haberine göre; olayla ilgili konuşan Süreyya Tezgan, “Silah sesleri duyduk. Biz son anda yetiştik. Biri kendini kenara çekip üç el ateş ediyor. Biri göğsüne geliyor, biri ayağına. Bir kurşun da bir arabaya saplanıyor. Ama zayıf bir silah olduğu belli yani pek bir tahribat vermemiş. Biz de ondan sonra geldik buraya. Birini buraya oturttuk. Hatta kanı filan da burada. Polis çağırıldı. Ambulans çağırıldı. Ambulans gelince ambulansa beraber bindirdik” dedi.

Hastaneye kaldırılan yabancı uyruklu yaralı şahsın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Emniyet ekiplerinin yaptığı çalışmalarda alt komşu E.İ.’nin fotoğrafının N.T.C.’ye gösterilerek teşhis edilmesi sonucunda saldırgan E.İ. ve ev sahibi M.S., Şişli Asayiş Büro Amirliği polisleri tarafından gözaltına alındı. Şüpheli iki şahıs işlemleri için emniyete götürüldü.

Sakarya'da korku dolu anlar: Etrafa ateş etti, kadını rehin aldıSakarya’da korku dolu anlar: Etrafa ateş etti, kadını rehin aldı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.