Yeni doğmuş bebeği çöpe attılar

Kayseri'de yeni doğmuş bir bebeğin çöp kutusuna bırakıldığı görüldü. Mahalleliler hareketsiz yatan bebeği ekiplere bildirdi ve bebeğin öldüğü saptandı.

Gündem 5 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Selçuklu Mahallesi’nde yaşayanlar, sabah saatlerinde çöp atmak için konteynere yaklaştı. Ancak mahalleliler konteynerin yanına geldiğinde hareketsiz halde yatan bir bebek olduğunu fark etti. Hemen durumun ekiplere bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık görevlileri, havluya sarılmış olan bebeğin hayatını kaybettiğini belirledi. Yeni doğduğu tespit edilen bebeğin cenazesi, otopsisi yapılmak üzere Kayseri Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Polis, bebeğin ailesini bulmak için çalışma başlattı.

Olayı anlatan mahalleli Adem Kahveci, “Sabah 07.30 sıralarında ekmek toplayan bir kadın bebeği görmüş, bize bilgi verdi. Biz de yolun karşısındaydık. Gelip çocuğa baktık, havlunun içine sarılmıştı. Yeni doğduğu belliydi. Zannederim yaşamıyordu. Polise ve sağlık ekiplerine haber verdik. Bebeği alıp götürdüler” dedi.

Iraklı üç çocuk Kızılırmak’ta boğuldu: Topun peşinden gitmişlerIraklı üç çocuk Kızılırmak’ta boğuldu: Topun peşinden gitmişler

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.