Yeni Emniyet Genel Müdürü belli oldu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın Süleyman Soylu’dan İçişleri Bakanlığı’nı devralmasından sonra yapılan görev değişikliklerinde boş kalan Emniyet Genel Müdürü koltuğunun yeni sahibi Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız oldu.

Gündem 26 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olarak görevlendirilmesinin ardından Emniyet Genel Müdürü de değişti. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İçişleri Bakan Yardımcılığını görevine atanmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğüne gelecek isim belli oldu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre hali hazırda Eskişehir Valisi olarak görev yapan Erol Ayyıldız yeni Emniyet Genel Müdürü olarak atandı.

Erol Ayyıldız kimdir

 

1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Erol Ayyıldız’ın ilk devlet görevi Ordu’da kaymakamlıktı. Sırasıyla Ulubey, Ekinözü, Kozaklı kaymakamlıkları, Bitlis Vali Yardımcılığı, Çayeli Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası Ayyıldız, 9 Haziran 2020’den beri görev yaptığı Eskişehir’de Ak Parti teşkilatlarıyla yakın ilişkide olması hatta fotoğraftaki gibi Eskişehir Spor Kulübü’ne dahi parti teşkilatıyla birlikte gitmesi nedeniyle muhalefetin eleştirilerine hedef olmuştu.

3 ile yeni vali

Öte yandan Hatay Valiliği’ne Mustafa Masatlı, Gaziantep Valiliği’ne Kemal Çeber ve Adıyaman Valiliği’ne Osman Varol atandı.

 

Ülke çapındaki narkotik operasyonlarının bilançosu açıklandıÜlke çapındaki narkotik operasyonlarının bilançosu açıklandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.