28. Aydın Doğan Ödülü Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’ye

28. Aydın Doğan Ödülü'nün bu yılki kazananı belli oldu. Geçen sene Antakya Medeniyetler Korosu'na takdim edilen ödülün bu yılki sahibi felsefeci Prof. Dr. İoanna Kuçuradi oldu. Ödül kasım ayında takdim edilecek.

Kültür Sanat 10 Temmuz 2024
İoanna Kuçuradi

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28. kez takdim edilecek Aydın Doğan Ödülü’nün Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’ye verilmesi kararlaştırıldı. Kuçuradi felsefe ve İnsan Hakları konusundaki çalışmalarıyla ülkemizin adının uluslararası kültür ve felsefe ortamında uzun yıllardır gündemde olmasına sağladığı katkılardan ötürü ödüle lâyık görüldü. Ödül töreni kasım ayında İstanbul’da. Ödülü geçen yıl 6 Şubat Depremleri’nde üyelerini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu almıştı.

İnsan hakları kavramının anlaşılması için katkı sundu

Aydın Doğan Vakfı’ndan yapılan açıklamada “Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Türkiye’de felsefe eğitiminin ve araştırmalarının gelişmesine, bu alanda birçok akademisyenin yetişmesine ve ülkemizde felsefi düşüncenin yaygınlaşmasına yaptığı önemli katkılar, sayısız bilimsel makale, bildiri, rapor ve kitap çalışmalarıyla uzun yıllar boyunca ulusal ve uluslararası düzeyde Türkiye’yi başarıyla temsil etmesi, ayrıca insan hakları kavramının anlaşılması ve savunulmasında da önemli misyon üstlenmesi, Felsefe ve İnsan Hakları konusunda UNESCO kürsüsü sahibi olmak gibi çok önemli bir değere ulaşmış olması, başarılarıyla uluslararası kültür ve felsefe ortamında Türkiye adının gündemde tutulmasına katkı sunması nedeniyle 2024 yılı Aydın Doğan Ödülü’nün Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’ye takdim edilmesini kararlaştırmıştır” dendi.

Boğaz'da bir İstanbul yaz gecesi ve Arlo ParksBoğaz’da bir İstanbul yaz gecesi ve Arlo Parks

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.