Dolandırıcılardan şeytani yöntem: Kendini Brad Pitt diye tanıtanlara itibar etmeyiniz

İnternet üzerinden tanıştığı İspanyol kadına kendisini Brad Pitt olarak tanıtan ve kadının güvenini kazandıktan sonra film çekme vaadiyle kadından hesabına 170 bin euro yatırmasını isteyen bir kişi var aramızda. Lakin yakayı ele verdi. İspanyol kadın dolandırıldığı için suç duyurusunda bulundu.

Kültür Sanat 1 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Brad Pitt'in adını kullanan dolandırıcılar şimdilik İspanyollara musallat oldu. Ama yakında buralara da gelebilirler. Dikkat!

İspanya’nın Granada kentinde bir kadın internette tanıştığı ve kendisini ABD’li ünlü aktör Brad Pitt olarak tanıtan bir kişi tarafından 170 bin avro dolandırıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Granada’da yaşayan ve orta yaşlarda olduğu belirtilen kadının avukatı Antonio Estella Aroza, İspanyol basınına yaptığı açıklamada, müvekkilinin 2022 yılı başlarında bir sosyal medya sitesindeki Brad Pitt Fans Club hesabı aracılığıyla tanıştığı bir kişi tarafından dolandırıldığını söyledi.

‘Tom Jones’ aşkı Seda Akgül’de buldu! 14 bin dolar yolla, hemen geleyim‘Tom Jones’ aşkı Seda Akgül’de buldu! 14 bin dolar yolla, hemen geleyim

170 bin euro’luk bir dolandırıcılık

Kendisini Brad Pitt olarak tanıtan ve ünlü aktöre fiziksel olarak benzediği iddia edilen kişinin, internetteki yazışmalar aracılığıyla İspanyol kadın ile duygusal bir bağ kurduğunu ve onun güvenini kazandığını aktaran avukat Aroza, İspanya’ya gelerek birlikte film çekme vaadinde bulunan sahte Brad Pitt’in bunun hemen arkasından bazı giderleri karşılamak için müvekkilinden banka havalesi yoluyla farklı meblağlarda para talep etmeye başladığını anlattı.

Film veya festival galalarında kırmızı halıda çekilmiş foto montajlı fotoğraflar gönderen sahte Brad Pitt’in bu zamana kadar müvekkilinden 170 bin euro para aldığını söyleyen avukat, söz konusu kişi hakkında dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı ve para aklama suçlarından şikayette bulunduklarını açıkladı.

Şimdiye kadar Brad Pitt cephesinden ise bir açıklama gelmedi.

DiCaprio'nun ismi yetti: Alman kuzenden 'tanıyorum, ikna ederim' dolandırıcılığıDiCaprio’nun ismi yetti: Alman kuzenden ‘tanıyorum, ikna ederim’ dolandırıcılığı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.