Futbol dünyasında dolandırıcılık: Avukat kimin ne kadar kaptırdığını açıkladı

Galatasaray'da önceki dönemde yöneticilik yapan Avukat Dr. Rezan Epözdemir, Türk futbolunda gündemi sarsan dolandırıcılık olayında futbolcuların ne kadar para kaybettiğini açıkladı. Epözdemir’in verdiği rakamlar vurgunun boyutunu gözler önüne serdi.

Gündem 26 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

İstanbul’da bir bankanın Levent Büyükdere Caddesi Şubesi’nin müdürü Seçil Erzan, “özel kapalı fon” sistemiyle futbol dünyasından isimleri dolandırdığı iddiasıyla 11 Nisan’da tutuklanmıştı. Banka müdürü  ifadesinde borsa ve hisse senedinde kayıp yaşaması üzerine zararının büyüdüğünü, güvendiği insanlardan yatırım vaadinde bulunarak para almaya başladığını ve 2021 yılından sonra çıkmaza girdiğini söylemişti.

Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılıkta 5 gözaltıFutbol dünyasını sarsan dolandırıcılıkta 5 gözaltı

Teknik direktör Selçuk İnan, konuyla ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifadesinde, mesleğinin teknik adamlık olduğunu, şüpheli Seçil Erzan’ı 2011 yılında Florya Denizbank şube müdürü olduğu tarihten beri tanıdığını belirterek, şunları söylemişti:

“Süreç içerisinde banka işlemlerimizi yapıyor olması hasebiyle aramızda bir güven ilişkisi oluştu. Şüpheli bana Denizbank’ın bir kurumsal fonunun olduğu ve fonun başında da banka yöneticileri Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu’nun olduğunu ifade etti. Ben toplamda 3 milyon 685 bin dolar üç seferde yatırdım. Bu paraları banka şube müdürü Seçil Erzan’ın odasında kendisine verdim. Tamamen bankanın içerisinde teslim ettim. 2 milyon 150 bin doları süreç içerisinde fonun elde ettiği asıl alacak ve kar payı diye bana bankada iade etti. Geriye yatırdığım ana paradan 1 milyon 535 bin dolar alacağım kaldı.”

Aralarında Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Selçuk İnan gibi isimlerin olduğu dolandırıcılık soruşturmasıyla ilgili avukat Rezan Epözdemir’den açıklama geldi.

Epözdemir, hangi ismin ne kadar para kaptırdığını açıkladı. 343 isimli programa konuk olan Epözdemir, BDDK’dan rapor beklediklerini belirtti. Epözdemir’in paylaştığına göre dolandırılan isimler ve miktarlar şöyle:

Kim, ne kadar kaybetti?

Tercüman Mert Çetin – 75 bin $

Fernando Muslera – 500 bin $

Selçuk İnan – 1.6 milyon $

Emre Çolak – 3.2 milyon $

Emre Belözoğlu – 4.5 milyon $

Arda Turan – 7.5 milyon $

BDDK, 'Seçil Erzan' soruşturmasında bankayı kusurlu bulmadıBDDK, ‘Seçil Erzan’ soruşturmasında bankayı kusurlu bulmadı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.