Galatasaray’a sürpriz teklif: Nef yerine Ali Sami Yen Stadı

Galatasaray'da Burak Elmas döneminde başkan yardımcılığı görevini yürüten hukukçu Rezan Epözdemir, sarı-kırmızılı kulübe sürpriz bir sponsorluk teklifinde bulundu.

Spor 25 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Galatasaray teklifi kabul ederse stadın ismi Ali Sami Yen olacak.

Epözdemir, 12 Kasım 2021 tarihli mevcut stat isim sponsorluğu anlaşmasındaki bedellerin yüzde 30 artırılmış halini noter onaylı bir teklif ile kulübe tebliğ etti. 2023-24, 2024-25, 2025-26 sezonlarını kapsayan hali hazırda Nef ile yapılan anlaşmadaki sponsorluk bedellerinin yüzde 30 artırılarak toplamda 214 milyon 500 bin TL ödemeyi teklif eden Epözdemir, stat isim sponsorluğuyla ilgili bir talebinin olmadığını belirterek stadın adının “Ali Sami Yen Stadı” olarak değiştirilmesini teklif etti.

TFF yönetiminde Galatasaray ağırlığıTFF yönetiminde Galatasaray ağırlığı

Galatasaray’ın eğitim ve kültür kurumu olduğuna dikkat çeken Epözdemir, “Galatasaray, kökleri, sosyalleşme süreci ve değer yargılarıyla Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. İşbu sebeple Galatasaray’ın mabedi olan stadımıza en fazla yakışan isim, kulübümüzün kurucusu olan ‘Ali Sami Yen ismidir” ifadelerini kullanırken ilgili teklif, noter onaylı olarak cuma günü itibarıyla kulübe ve bilgi amaçlı olarak Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı’na tebliğ edildi.

Yıldız futbolcu Juan Mata küratör olduYıldız futbolcu Juan Mata küratör oldu

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.