Ak Parti’den AKPM’ye 15 Temmuz tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKPM’de onaylanan Türkiye’ye dair raporu, “Türkiye’nin darbecilerle meşru mücadelesini hedef göstermekle” ve FETÖ’yü masum bir sivil toplum örgütü gibi sunmakla suçladı.

Siyaset 26 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin darbecilerle meşru mücadelesini hedef gösteren bir raporun AKPM’de onaylanmasını kınıyoruz” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı raporun Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKPM) onaylanmasına tepki gösterdi.

Sözcü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Sözcü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin darbecilerle meşru mücadelesini hedef gösteren bir raporun AKPM’de onaylanmasını kınıyoruz. İnsan haklarından yana davranması gerekenlerin, terörist darbecileri meşrulaştırmaya çalışan bir rapora imza atmaları utanç vericidir. FETÖ tezlerini sıralayan bu raporda Türkiye’ye yönelik ifade edilen suçlamaların hepsini reddediyoruz. Raporda bahsedilen şekilde ortada ‘Gülen hareketi’ diye sosyal bir yapı yoktur; bilakis eli kanlı bu yapının adı Fetullahçı Terör Örgütü’dür. Fetullahçı Terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Cumhurbaşkanımızı, Meclisimizi, seçilmiş hükümeti ve demokrasimizi hedef alan, karanlık ve aşağılık ilişkileriyle bir terör örgütüdür. Bu terör örgütü 15 Temmuz gecesi onlarca vatandaşımızı katletmiştir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde o gece bu örgüte karşı milli direniş başlamıştır” ifadelerini kullandı.

‘İnsan hakları konusunda pusula şaşmış’

“Cumhurbaşkanımızın ölümü göze alan kararlılığı, aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz ve milli direnişe destek olan milletimizin her bir ferdi sayesinde bu terör örgütü o gece mağlup edilmiştir” diyen sözcü Çelik, “Böylesine eli kanlı bir terör örgütünün halen bir sivil hareketmiş gibi meşrulaştırılmaya çalışılması, AKPM’nin terör örgütlerinin propaganda zemini haline gelmesine yol açmaktadır. Milletvekilimiz Sn. Zeynep Yıldız yaptığı konuşmada, söz konusu raporun ne kadar dayanaksız ve gerçeklerden uzak olduğunu ortaya koyarak, ülkemizin meşru tezlerini ve pozisyonunu açık bir şekilde ifade etmiştir. Bu raporu hazırlayan ve onaylayanların açıklamalarında Sn. Zeynep Yıldız’ı hedef almaları da insan hakları ve demokrasi konusunda pusulayı şaşırdıklarını göstermektedir. Demokrasimizi, başta FETÖ, DEAŞ ve PKK/PYD/YPG olmak üzere Türkiye düşmanı terör örgütlerine karşı koruyacağız. Bu noktada mücadelemiz kararlılıkla sürecek; başta darbeciler olmak üzere demokrasi düşmanı olan bu örgütlerin mensupları hiçbir şekilde kendilerini güvende hissedemeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

'Selam-Tevhid' soruşturmasında görev alan firari FETÖ'cü Silivri'de yakalandı‘Selam-Tevhid’ soruşturmasında görev alan firari FETÖ’cü Silivri’de yakalandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.