Akşener hem MHP’ye hem de CHP’ye vurdu

Siyaset 24 Şubat 2024
Bu haber 5 ay önce yayınlandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin ‘2024 Yerel Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. İYİ Parti lideri Akşener, ATO Kongre Merkezi’nde partisinin seçim beyannamesini açıkladı ve belediye başkan adaylarını tanıttı.

Bağımsız bir siyaset izleyeceklerini belirten Meral Akşener “Hakaretlerle, yalanlarla, iftiralarla milletimizle aramıza girmeyi başaramazlar. Sansürleriyle, operasyonlarıyla Türkiye’nin iyi ve cesur evlatlarını bastıramazlar. Biz milletimizi oy uğruna birbirine düşürenlere benzemeyiz. Biz oy uğruna milletin hakkına girenlere de benzemeyiz. Biz oy uğruna Cumhuriyet düşmanlarıyla uzlaşı peşinde koşmayız. Milletimize ihanet edenlerle yoldaşlık etmeyiz. Atatürk’e beddua edenlerle kol kola yürümeyiz. Türk siyaseti bugün birbirinin zıttı gözükenlerin birbirinin sureti olduğu girdabında gidiyor. Birbirine laf yetiştirenlerin birbirleri sayesinde ayakta kaldığı kayıkçı kavgasında devam ediyor. Birbirine düşman olanların, varlıklarını birbirine borçlu olduğu tahterevalli düzenine sıkıştırılıyor” dedi.

İttifak siyasetine karşı

İttifak siyasetine karşı olduğunu söyleyen Akşener “Adına ittifak sistemi dedikleri milletsiz bir siyaset düzlemi ülkemizi esir aldı. Bu ucube sistem siyaseti de ucubeleştirdi. Bu sistemde siyaset de milletin iradesine pranga vurmaya başladı. Bu sistemde milletin helal oylarını sömürenlerin önünü açtı. Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin ortaya çıkardığı bu düzlemde iktidarla ana muhalefet aynı masada oturmuş Türkiye’nin yıllarını afiyetle yemenin peşindeler. İYİ Parti olarak bu ucube sisteme hayır diyorsak, bugün de hayır diyoruz. İttifak düzenine de dayatma siyasetine de hayır diyoruz. Hür ve müstakil bir siyaset vaat ediyoruz. Kutuplaşmanın konforunu sürenleri rahatsız ediyoruz. İşi kamplar arası nüfus sayımına çevirenleri rahatsız ediyoruz. Sorumsuzluklarının dayanılmaz hafifliği sürsün isteyenleri rahatsız ediyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan memnunuz” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm vurgusu

Partisinin seçim beyannamesinden bölümler de okuyan Akşener kentsel dünüşümde ranta izin vermeyeceklerini belirterek şöyle konuştu:
“Dördüncü sorun şehirlerimizi tüketen rantiye yönetimi. Kentsel dönüşümü rantı değil, kamu yararını gözeten şeffaf ve katılımcı şekilde gerçekleştireceğiz. rantçı ve fırsatçı yönetim anlayışına son vereceğiz. Yetkiyi aldığımız tüm belediyelerde yeşili betona çevirme sevdalılarının düzenini bozacağız. Ormanları yok etmeye çalışan hainlerin tezgahını bozacağız. 1 Nisan’dan sonra İYİ Parti iktidarının ayak sesleri konuşulacak.”

Akşener'den AK Parti ve CHP'ye: Varsın alayı üzerimize gelsinAkşener’den AK Parti ve CHP’ye: Varsın alayı üzerimize gelsin

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.