Bakan Şimşek duyurdu: Erdoğan da BAE yolcusu

Merkez Bankası faiz kararını açıklamadan hemen önce Birleşik Arap Emirlikleri’ne giden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı’nın da önemli anlaşmalar imzalamak için önümüzdeki günlerde BAE’ye gideceğini açıkladı.

Siyaset 4 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.

Bakan Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şimşek, Kurban Bayramı öncesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte yaptıkları BAE ziyaretinin verimli geçtiğini söyledi.

NATO zirvesinin hemen sonrasında

Şimşek, “Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile yapılan görüşmelerde yeni ekonomik iş birliği fırsatları değerlendirildi. Bayram boyunca iki ülke heyetleri konuya ilişkin çalışmalarını sürdürdü. Gelecek hafta BAE’den Türkiye’ye bir heyet gelecek. 2 ülke heyetleri arasındaki çalışmalar somutlaştıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE’yi ziyaret edecek” dedi.

Şimşek ayrıca, söz konusu ziyaretin ise 11-12 Temmuz’daki NATO Liderler Zirvesi’nin ardından yapılmasının planlandığını ifade etti.

Ak Parti, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin defalarca BAE’yi suçlamıştı.

Batılı bankalar çıkınca Türkiye'ye en çok borç veren BAE olduBatılı bankalar çıkınca Türkiye’ye en çok borç veren BAE oldu

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.