Erdoğan Eskişehir adaylarını açıkladı: Dört ilçe MHP’ye, bir ilçe BBP’ye

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Eskişehir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Konuşmasında muhalefeti hedef alan Erdoğan "CHP'nin ve onunla aynı yöne bakan partilerin şehirlerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir derdi yok" dedi.

Siyaset 28 Ocak 2024
Bu haber 4 ay önce yayınlandı
Erdoğan, Eskişehir ilçe adaylarını tanıttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Eskişehir Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan partisinin Eskişehir ilçe adaylarını tanıttığı toplantıda muhalefeti hedef aldı, “CHP’nin ve onunla aynı yöne bakan partilerin şehirlerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir derdi yok” dedi.

Erdoğan Sarıyer’de kilisede meydana gelen saldırı hakkında da “Faillerin yakalanması için gereken adımlar atılıyor” bilgisi verdi.

AK Parti Eskişehir’de bir ilçeyi Büyük Birlik Partisi’ne, üç ilçeyi ise Milliyetçi Hareket Partisi’ne bıraktı. Söz konusu adaylarla birlikte AK Parti Eskişehir’de büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam dokuz ilçede aday göstermiş oldu.

Hatipoğlu gazetecilerin sorunlarını çok yanlış anlamış: Hepinizi maaşa bağlayacağımHatipoğlu gazetecilerin sorunlarını çok yanlış anlamış: Hepinizi maaşa bağlayacağım

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İYİ Parti’den milletvekili seçildikten sonra istifa ederek AK Parti’ye katılan Nebi Hatipoğlu olmuştu. CHP lideri Özgür Özel dün Eskişehir’deki aday tanıtım toplantısında Hatipoğlu’na “Eskişehir’i sattı” diye çıkışmıştı.

AK Parti Alpu’da MHP’li Alparslan Kokulu, Çifteler’de MHP’li Kadır Bıyık, Mihalıççık’da MHP’li Halil Sami Barış, Seyitgazi’de MHP’li Erhan Erden Günyüzü’nde ise BBP’li Hidayet Özen’i destekleyecek.

Kendi adaylarını gösterdiği ilçeler ise şöyle:

Beylikova’da Vahit Kara, Han’da Bekir Belceli, İnönü’de Serhat Hamamcı, Mahmudiye’de Murat Uçarel, Mihalgazi’de Zeynep Güneş, Odunpazarı’nda Özkan Alp, Sivrihisar’da Hüseyin İlhan, Tepebaşı’nde Hamit Yüzügüllü

Konuşmasında Eskişehir’e yaptıkları yatırımlardan bahseden Erdoğan “Eskişehir’in 31 Mart’ta tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacağına şüphe duymuyorum. Biz milletimize aşığız, biz ülkemize hizmet etmeye meftunuz. Eskişehir’e hızlı treni kim getirdi, bütün otobanlar nasıl inşa edildi. Geçen 14-28 Mayıs tarihlerinde vermiş olduğunuz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Milletimizle omuz omuza vererek, Türkiye’nin istikbali üzerine oynanan tüm oyunları bozduk. Önümüzdeki seçimleri bu hazırlık çalışmalarının bir merhalesi olarak görüyoruz. Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin kavgalarının içinde olsunlar. Bizim öyle bir derdimiz yok. İstismar siyasetinin sonu geldi, 31 Mart’ta hizmet belediyeciliği yükselecek. Ülkemize fayda sağlamayacak hiçbir tartışmanın hiçbir kavganın içinde olmadık olmayacağız. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Bugün Türkiye Yüzyılı diyoruz. Önümüzdeki asrı Türkiye asrı, Türk asrı yapmanın gayreti ve vizyonu ile çalışıyoruz” dedi.

Özgür Özel’e yüklendi

Erdoğan devamında muhalefeti de hedef alarak “CHP’nin şehirlerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir derdi yok. Güya değişim diye gelen CHP’nin yeni genel başkanı ışık hızıyla tek parti faşizminin kendinden başka fikri olmayan bir zihniyete büründü. Eski genel başkanı derseniz o da kendini gündemde tutmak için yarısı yalan yarısı yanlış ama tamamı cehalet dolu sözlerle bize sataşmaya çalışıyor. Biz nelerle uğraşıyoruz onlar küçük hırslarla siyaset oyunları oynuyorlar. Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin, kavgalarının içinde boğulup gitsinler, biz eser siyasetiyle milletimizi gururlandırmaya devam edeceğiz. Hükümet olarak gerçekleştirdiğimiz projelerin milletimizin hayatına nüfuz edebilmesi için belediyelerin de buna ayak uydurması gerekiyor” diye konuştu.

Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu İYİ Parti'den istifa ettiEskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu İYİ Parti’den istifa etti

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.