Karamollaoğlu-Bahçeli polemiği büyüyor: Kirli sicilini temizlesin

MHP lideri Devlet Bahçeli, İçişleri Eski Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili, "MHP Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır" açıklaması yapmış, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu bu sözleri eleştirmişti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan Karamollaoğlu'na cevap geldi.

Siyaset 30 Eylül 2023
Bu haber 7 ay önce yayınlandı

İçişleri Eski Bakanı Süleyman Soylu hakkında çıkan iddialara tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, X hesabından Soylu’ya destek vermişti.

Bahçeli: Soylu’nun sonuna kadar arkasındayız

“Hakkında pek çok iddianın bulunduğu bir şahsa karşı icra edilen operasyonun hitamında Sayın Soylu’nun sözde irtibat ve illiyeti bahanesiyle töhmet altında bırakılması, sürekli tahrik ve taciz cenderesinde tutulması hem şerefli bir davranış olmayıp hem de adil, hukuki ve hakkaniyetli bir muamele değildir…

Bilmeyenler için tekrar ifade etmeliyim ki, Sayın Süleyman Soylu Türk milletine mal olmuş, bakanlığı döneminde koltuğunda bir saniye oturmayarak dağ tepe demeden dolaşmış, bölücü terör örgütüne kök söktürmüştür. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır.”

Bahçeli 'Soylu' çıkışından sonra Erdoğan'a gittiBahçeli ‘Soylu’ çıkışından sonra Erdoğan’a gitti

Karamollaoğlu: Ucu kendine dokununca sahip çıktı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise Bahçeliyi eleştirerek şunları söylemişti:

“Sınırlarımızın kevgire dönüşü karşısında hiçbir açıklama yapmayan, vatandaşın alım gücünün gün be gün eriyişi karşısında sessiz kalan, uyuşturucu-siyaset-mafya üçgenine karşı sesini yükseltemeyenlerin, bir şeylerin ucu kendilerine dokununca birbirlerine nasıl sahip çıktıklarına şahit oluyoruz.

Çok net ifade ediyorum, biz Saadet Partisi olarak, siyasi anlayışımız ve ahlakımız gereğince;

-İktidar da yapsa insanımızın hayrına olacak her icraatın arkasındayız!

-Uyuşturucu tacirlerine, mafyalara, çetelere karşı kim mücadele veriyorsa onun yanındayız!

-Evlatlarımızı zehirleyenlere kim diz çöktürüyorsa, şehirlerimizin huzur ve güvenliğini bozanlardan kim hesap soruyorsa biz onların destekçisiyiz!”

Semih Yalçın: Karamollaoğlu kendi kirli sicilini temizlesin

Bahçeli’nin, Soylu’ya desteği konusunda gelen eleştirileri ele alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuyla Karamollaoğlu’na tepki göstererek şunları söyledi:

“Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin Süleyman Soylu’ya sahip çıkmasını hazmedemeyip ipe sapa gelmez suçlamalarda bulunmuş.

Karamollaoğlu önce kendi geçmişini ve kirli sicilini temizlesin. Onun millet nezdinde en küçük itibarı bile yok. Sözlerinin değeri de yok.

SP’nin zillet ittifakında terör örgütü PKK’nın siyasi temsilcisiyle kader ortaklığı yaparak üzerine bulaştırdığı siyasi lekeyi hiçbir mugalata çıkaramaz.”

Bahçeli 'Soylu' çıkışından sonra Erdoğan'a gittiBahçeli ‘Soylu’ çıkışından sonra Erdoğan’a gitti

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.