Akşener: Recep Bey’in sözleri benim için ölümle eşdeğerdi

14 Mayıs seçimleri öncesinde mitinglerine devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Isparta’da, Sinan Ateş cinayetine değindi. Akşener, “15 Mayıs sabahı katledenleri bulacağız” dedi. 

Siyaset 1 Mayıs 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun erkek erkeğe evlilik ve erkeklerle hayvanların evliliği üzerine muhalefet aleyhine yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “Bugün sizler, bizler 14 Mayıs akşamı şayet seçimi kazanırsak işgalciymişiz. Hadi oradan. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyor. Kendinize gelin. Bir tanesi iyice karıştırmış, biz iktidara gelirsek erkek erkeğe evlilik, erkeklerle hayvanların evliliği yasal olacakmış. Bunlar kafayı yemiş” dedi. Bütün psikiyatrları bu söylemlerde bulunan siyasileri tedaviye davet eden Akşener, “Bunlar birer hezeyan ve ruh hastalığıdır” diye konuştu. 

Konuşmasında Ak Partili isimlerin muhalefetin seçimi kazanması durumunda yapacaklarına yönelik açıklamalarına cevap vererek sürdüren Akşener, Ak Parti’li Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, “Sizler gencecik çocukların hakkını yediniz, tarımla uğraşanların emeğini çaldınız. Isparta’nın gülünü yerle bir ettiniz, sonra temiz alınlarınızla seccadeye gideceğinizi söylüyorsunuz. Hacı kadınım ben, ağzıma alkol değmedi be” dedi.

“Bir yüzükle başlattığınız siyasi hayatınız gemiciklerle sürdüyse, ABD’nin şehirlerinde yüksek binalar yaptıysan haramdır. Ama biz bunlara bakmayacağız” diyerek konuşmasına devam eden Akşener, 14 Mayıs akşamı İYİ Parti’nin birinci parti, Kemal Kılıçdaroğlu da 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağını belirtti.

Üç yıldır esnaf gezileri yaptığını vurgulayan Akşener, hiçbir partiyi eleştirmeden, kendi partisini övmeden vatandaşları dinlediğini belirtirken “O dertlerimize arkadaşlarımız çareler buldu, kamuoyuyla paylaştık, ağalara dedik ki ‘Bunları kullanın’. Bazılarını kullandılar ama çoğuna el sürmediler. Onların müşterisi velinimettir. Esnaf ve tarım ekonominin belkemiğidir. Gezerken gördüm ki ikisi de yere yapışmış” dedi. 

“Diyarbakır’da bana faili meçhulcü, Isparta’ya gelince PKK’lı diyorlar. Ben ikisi de değilim. Ama bunlar ayna gibi kendilerini görüp bizi söylüyorlar” diyerek Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Akşener, “Sayın Recep Bey’in elin sağ elinde Hizbullah var, Gaffar Okkan’ın katillerinin olduğu terör örgütü, sol elinde PKK var, Kandil var, Apo var” diye konuştu.

Konuşmasında kadın haklarına değinen Akşener, Türkiye’deki kadınların hiçbir dönem bu kadar acı yaşamadığını belirtirken kadınlardan “Bu saygısızlık erkeklerle, iftiracı adamlarla mücadele etmek için bana güç verin” diyerek oy istedi. 

İktidarın kadınlar üzerinden ürettiği söylemleri hatırlatan Akşener, “

“Sürtük olduk, sırtından sopayı karnından sıpayı eksik edilmemesi gereken varlıklar olduk, tacize tecavüze uğradık. Karşınızda duran Meral Akşener, ben dört kardeşin en küçüğüyüm. Köyde doğdum, küçük şehirde büyüdüm. Ben Recep Bey’in iktidarında kocamı aldatmış kadın iftirasıyla karşılaştım. Benim için ölümle eş değerdir. Sonra birisi ‘Kınalı yapıncak’, birisi ‘Torunu gayrimeşru’, biri dedi ki söylemeye terbiyem müsaade etmiyor. Eğer bunlara dayanıyorsam, Allah’ım şahittir sizin için”  dedi.

Erdoğan ve Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrılarını hatırlatarak “Ben bugün evime dönsem Recep Bey’in karşısında Türkiye’nin en şerefli kadını olurum” diyen Akşener, kadınlar için mücadele ettiğini belirterek etmeye devam edeceğini söyledi. 

Tüm kadınları mücadelesine davet eden Akşener, “Emine Bulutlar, Özge Canlar, başı açık başı kapalı bütün kadınlar için bu mücadeleyi beraber vermeliyiz. Benim sizden isteğim şey; bu saygısızlık erkeklerle, iftiracı adamlarla mücadele etmek için bana güç verin” dedi.

Akşener'den 'atmosfer' eleştirisi: Sanırsınız cenge gidiyoruzAkşener’den ‘atmosfer’ eleştirisi: Sanırsınız cenge gidiyoruz

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.