Özgür Özel: Birinci partiysek Erdoğan’ı aramak bana düşer

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimden sonra kendilerini tebrik etmediğini belirterek önümüzdeki Ramazan Bayramı'nda kendisinin Erdoğan'ı tebrik edeceğini söyledi.

Siyaset 4 Nisan 2024

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimin ardından kendisini tebrik etmediğini açıkladı. Özel önümüzdeki Ramazan Bayramı için “Birinci partiysek cumhurbaşkanını aramak bana düşer” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart yerel seçimlerinde yurt genelinde oyların yüzde 37.77’sini alarak birinci parti olan CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel’i tebrik etmedi. Özel ramazan bayramında kendisinin Erdoğan’ı arayacağını söyledi.

‘Birinci partiysek aramak bana düşer’

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Yeni Bir Sabah programına katılan CHP lideri Özgür Özel Cumbaşkanı Erdoğan’ın kendisini seçim zaferinden dolayı tebrik etmediğini belirterek “Geçen bayram o birinci partiydi, ben seçim başarısı elde etmiştim. ‘Onun araması münasip olurdu, beni aramadı’ diye ben partilerinde beni arayan en üst rütbedeki kişiyi aramıştım. Şimdi biz birinci partiysek şimdi Sayın Cumhurbaşkanını aramak bana düşer” diye konuştu.

‘En sert muhalefeti yapacağım’

Özgür Özel Erdoğan’ın yaşamının geçtiği Beyoğlu, Keçiören ve Üsküdar gibi semtleri CHP’nin kazandığını vurguladı.

Özgür Özel konuşmasını “En sert muhalefeti yapacağım kendisine o ayrı. CHP bir önceki bayramda bütün siyasi partilerle bayramlaşabilen tek partidir. Bu çok önemli. Bunu sürdürebilmek lazım. Ben Türkiye’nin birinci partisinin genel başkanı olarak, iki insan olarak baktığımızda yaşımızda müsait aramak bize düşer. Ben bu bayramda ararım. Ulaşırız, ulaşmayız ayrı konu. Diyalog kanallarının açık kalmasını sağlamak amacıyla bir tek bayramda görüşmek için değil Sayın Erdoğan’ı arayacağım ama kendisi bayramlaşır bayramlaşmaz o kısmını bilmem. Ben bütün AK Partililere saygımdan dolayı kendisini arayacağım” diye sürdürdü.

Erdoğan’ın özeleştirisinin nüansları çok önemliErdoğan’ın özeleştirisinin nüansları çok önemli

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.