Zeydan Karalar’dan ‘tokat’ iddiasına videolu yanıt

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, bir kişiyi yanına çağırarak kürsüde tokat attığı iddia edildi. Görüntülerin yayılmasının ardından Karalar sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Siyaset 11 Haziran 2023
Bu haber 10 ay önce yayınlandı

Sosyal medya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın görüntülerini konuşuyor. Söz konusu görüntülerde Karalar’ın, birisini yanına çağırıp tokat attığı iddia ediliyor.

Görüntülerde Zeydan Karalar, kürsüde konuşma yaptığı sırada bir kişiyi sinirli bir şekilde yanına çağırarak, “Gel buraya” ifadelerini kullanıyor. O sırada toplantıdaki katılımcılar cep telefonlarıyla bu anları kaydediyor. Çağırdığı kişinin yanına gelmesiyle Karalar’ın kürsüde tokat attığı iddia ediliyor. Görüntüleri çeken kişinin ise, “Vurma, vurma ne vuruyorsun” sözleri duyuluyor.

Samandağ'da gönüllü öğretmenlerin başarısı: Tek konteyner ile başladı, kampüse dönüştüSamandağ’da gönüllü öğretmenlerin başarısı: Tek konteyner ile başladı, kampüse dönüştü

Karalar’dan açıklama

Görüntülerle ilgili Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Karalar paylaşımına, “Her gün iftira, her gün montaj… Siz bu palavralarla Adana delikanlısını yıkabilir misiniz? 45 yıllık can gardaşıma tokat atmışım. Dinleyin de tokadı görün:)” notunu düştü.

Karalar’ın paylaştığı videoda, kendisine tokat atıldığı öne sürülen kişi, “Böyle bir şey mümkün değil. Yalan dolan” dedi.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.