Ebrar Karakurt: Rusya Bir Türkiye değil ama güzel

Filenin Sultanları'nın önemli ismi Ebrar Karakurt, kariyerini Lokomotiv Kaliningrad takımında sürdürüyor. Oyuncu, Rusya'daki yaşamını anlattı.

Spor 16 Mart 2024
Bu haber 4 ay önce yayınlandı
Ebrar Karakurt, 'Ruslarla birbirimize benziyoruz' diyor.

Filenin Sultanları ile Milletler Ligi ve Avruqa Şampiyonası’nda altın madalyayı kazanan Ebrar Karakurt, Lokomotiv Kaliningrad takımında sergilediği etkileyici performans ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Rusya Ligi’nde 4’üncü sırada bulunan Lokomotiv Kaliningrad’da takım arkadaşlarıyla uyumu ve saha içindeki liderliği, onun takımdaki rolünün sadece bir skorer olmadığını, aynı zamanda bir oyun kurucu ve motivasyon kaynağı olduğunu gösteriyor.

Odintsovo Zareçe deplasmanında 3-0 kazandıkları maçın ardından Ebrar Karakurt, Rusya’daki hayatından memnun olduğunu söyledi. Oyuncu. “Biraz soğuk olmasına rağmen gayet keyifli geçiyor. Buradaki hayatımdan gayet memnunum. Beni desteklemek için herkesi maçlarıma bekliyorum. Voleybola ilgi de gayet güzel. Özellikle bizim taraftarımız çok iyi. Ama diğer şehirlerde de voleybola ilgi çok. Bir Türkiye değil ama burada da güzel. Bence voleybol Rusya’da yayılmakta olan bir spor ve kültür. Bunun da bir parçası olduğum için çok mutlu hissediyorum. Eğer oyunumla da onları mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana” dedi.

Ebrar Karakurt sözlerine şöyle devam etti: “Ruslarla birbirimize benziyoruz bence. Bana karşı da gayet samimiler. Etrafımda Türkçe bilen birçok kişi ve antrenör var. Burada her şey gayet güzel gidiyor.”

Heykeli dikilen sporcu: Eda Erdem DündarHeykeli dikilen sporcu: Eda Erdem Dündar

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.