Eczacıbaşı yeni evinin temelini attı

Son FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonu Eczacıbaşı kadın voleybol takımı yeni bir salon için temel atıldığını açıkladı.

Spor 13 Şubat 2024
Bu haber 3 hafta önce yayınlandı
Eczacıbaşı temeli atılan yeni salonunun plan görselini paylaştı

Kadın voleybolunun önde gelen kulüplerinden Eczacıbaşı 4 bin seyirci kapasiteli yeni evini tanıttı. Eczacıbaşı Topluluğu’nun Kartal’daki arazisine atılan temelle turuncu-beyazlılar 2001’den beri kullanılan Ayazağa’daki bin kişilik salonun ardından İstanbul’un Anadolu Yakası’na taşınacak.

Üç antrenman sahası, 10 odalı altyapı alanı

Eczacıbaşı yaptığı açıklamada yeni salona dair detay verdi:

“Türkiye’de kadın voleybolunun öncüsü ve şampiyonluk rekortmeni Eczacıbaşı Spor Kulübü yeni spor salonunun temelini attı. Eczacıbaşı Topluluğu’nun Kartal’daki arazisinde inşa edilecek olan yeni salon dört bin seyirci kapasitesine sahip olacak. Yazgan Mimarlık tarafından projelendirilen ve uluslararası standartlara sahip olacak yeni salonda üç antrenman sahası ve ikişer kişilik 10 odalı altyapı konaklama alanının yanı sıra idari ve sosyal alanlar, fizyoterapi ve fitness bölümleri, kafeterya, yemek salonları ve sporcu dinlenme bölümleri de yer alacak. Toplam inşaat alanı yaklaşık 25 bin metrekare olan proje ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak inşa edilecek, enerji verimliliği ön planda tutulacak ve çevreye duyarlı malzemeler kullanılacak.”

Faruk Eczacıbaşı duyurdu

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 60 yıla yaklaşan mirasını gelecek nesillere taşıyacak bir sosyal yatırımın temelini attıklarını belirten Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı “Modern ve en ileri teknoloji ile donatılacak yeni salonumuzda sporcularımız en iyi eğitim ve antrenman imkanlarına sahip olacak. Konforlu oturma alanları ve maçları en iyi açıdan izleme imkânı sunacak yapısıyla voleybol izleyicilerine de farklı bir deneyim sunacak olan yeni tesisimizin genç sporcularımızın gelişimi için yeni fırsatlar sunacağına inanıyorum” dedi.

Geçen sene final oynadığı CEV Şampiyonlar Ligi’nde yoluna çeyrek final aşamasından devam eden turuncu-beyazlılar Sultanlar Ligi’nde Fenerbahçe’nin üç puan gerisinde ikinci sırada bulunuyor.

Eczacıbaşı 'çeyrek' dediEczacıbaşı ‘çeyrek’ dedi

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.