Fenerbahçe’den 7 taraftara ömür boyu men

Fenerbahçe, Sevilla maçında sahaya yabancı madde attıkları tespit edilen 7 taraftarın Ülker Stadyumu'na girişlerinin süresiz olarak yasaklandığını açıkladı.

Spor 31 Mart 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş maçında Sevilla ile karşılaşan Fenerbahçe, 2-0’ın rövanşında rakibini 1-0 yense de elenmekten kurtulamadı. Ancak Kadıköy’deki maçta skor 1-0’ken bazı taraftarlar Sevilla kalecisini yabancı madde yağmuruna tuttu. Karşılaşmada yaşanan uzun süreli duraklama neticesinde oyunu soğutan Sevilla, Kadıköy’den çeyrek final biletini alarak ayrıldı.

Yaşananların ardından resmi sitesinden bir açıklama yayınlayan Fenerbahçe Kulübü, söz konusu olaylarla ilişkisi tespit edilen 7 taraftar hakkındaki kararını açıkladı:

“Futbol Takımımızın, 16 Mart 2023 tarihinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynadığı UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş karşılaşmasında meydana gelen tribün olayları hakkında açıklama ve bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Öncelikle;

Takımımızın turu geçmek adına sorumlulukla son ana dek mücadele ettiği, tribünlerimizin bu sorumluluğu paylaşarak bir an olsun durmaksızın Takımımıza eşsiz destek verdiği maçta,

Fenerbahçemizin baskı ve oyun üstünlüğünü ele geçirdiği dakikalarda sahaya atılan cisimlerle bu birlikteliğe ve mücadeleye bu şekilde zarar verilmesi kabul edilebilir değildir.

Kulübümüzün bu konu ile ilgili bizzat tespit ettiği 7 kişinin süresiz olarak stadımıza girişinin yasaklandığını bildiririz.

Ayrıca Fenerbahçe’ye destek olmak yerine engel olma amacı taşıdığı açık olan bu davranışın parçası olanların; tespiti ve 6222 sayılı kanun başta olmak üzere ilgili mevzuat kapsamında cezalandırılmalarına ilişkin emniyet güçleri ve adli merciiler tarafından yürütülen tüm süreçler ve atılan adımların da tarafımızca an be an yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Önümüzdeki dönemde müsabaka ya da eylem ayırt etmeksizin kanun, talimat, tedbirler ve tüm ikazlara rağmen yapılacak eylemlere ilişkin verilecek seyirden yasaklama kararlarına ilave olarak Kulübümüzün maddi olarak uğrayacağı zararların da ilgili şahıslardan tazmini dahil her türlü adımın da gündemimizde olduğunu vurgulamak istiyoruz.”

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.