Göztepe’de Başkan Ankersen’e 5 farklı dilde istek: Şampiyonluk istiyoruz

Göztepe'de taraftarlar, başkan Rasmus Ankersen'e Türkçe, İngilizce, Danca, Fransızca ve Sırpça seslendi: Şampiyonluk istiyoruz, kaliteli kadro kurulsun...

Spor 27 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Göztepe taraftarı transferde geç kalınmamasını istiyor.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Göztepe, geçtiğimiz sezon yabancı yatırımcı Sport Republic’e satıldı. Kulübün başkanlığına Rasmus Ankersen geldi. İzmir takımında taraftarlar ümitli başladıkları sezonda play-off’ta takımlarının Bodrumspor’a elenmesiyle hayal kırıklığı yaşadı. Bu yıl aynı hatalaların yapılmaması istemeyen taraftar grupları başkan Ankersen’e hitaben Türkçe, İngilizce, Danca, Fransızca ve Sırpça bir metin hazırladı.

TFF, Bursaspor-Amedspor'dan ders aldı: İşte gruplarTFF, Bursaspor-Amedspor’dan ders aldı: İşte gruplar

Metinde şu ifadeler yer aldı: “Göz göre göre küme düştüğümüz Süper Lig’in ardından Sport Republic oluşumuyla yeni bir sayfa açtık. Ligi tanımayan, ülkeyi bilmeyen yeni ekibin hatalarını mazur gördük. Tatlı dille uyardık, deyim yerindeyse geçen sezonu feda ettik. Geldiğimiz nokta itibariyle yeni ekibin ülkemizi ve ligi tanıma dönemini tamamladığını, Türkiye liglerini hafife almadıklarını düşünüyor, artık tecrübeleri ve becerileri ile önümüzdeki sezona damga vurmalarını bekliyoruz.”

Başkan açıkladı: Giresunspor'u satmaya hazırızBaşkan açıkladı: Giresunspor’u satmaya hazırız

Son dakika transferleri istemediklerini belirten taraftarların açıklaması şöyle devam etti: “Göztepe ismine yakışacak, kalitesiyle gerekirse ligin üzerinde futbolcuların kadroya katılmasını ilk kampa kadar takımın hazır edilmesini istiyoruz. Şampiyonluk hedefine inanmış, bu taraftarla bütünleşecek, şampiyonluğu arzulayacak kadronun hazırlık kampından önce kurulması elzemdir. Sezonun ilk 10 haftasında ‘takım alışsın, taktik otursun’ gibi sebeplerle kaybetme lüksümüz kalmamıştır. Yönetim ve teknik ekip üzerine düşeni yaparken, bizler de her platformda, her şartta yanlarında olacağız. Hamleler yapılmadığı sürece gerek sosyal medyada gerekse de her hazırlık maçında ve sezon içinde protestolara maruz kalacağınızı belirtmek isteriz.”

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.