Messi sahaya çıkmayınca Çin – Arjantin maçı iptal oldu

Arjantin'in, gelecek ay Çin'in Hangzhou kentinde Nijerya ile oynayacağı hazırlık maçının programı, Messi'nin geçen hafta Hong Kong'daki özel maçta forma giymemesi üzerine büyüyen tepkilerin ardından rafa kaldırıldı.

Spor 11 Şubat 2024
Bu haber 4 ay önce yayınlandı
Lionel Messi'ye Çin'de tepkiler büyüyor.

Inter Miami ile Hong Kong bölge takımı geçen hafta özel maçta karşılaştı. ABD takımının dünya yıldızı oyuncusu Lionel Messi karşılaşmada forma giymedi. Oyuncu, çarşamba günü Japonya’nın başkenti Tokyo’da Vissel Kobe’ye karşı 30 dakika sahada yer alması Çinli futbolseverlerin tepkisini çekti. Tepkiler üzerine Hong Kong’daki özel maça bilet alan futbolseverlere ödedikleri ücretin yarısının iade edildi.

Çin’de Messi’ye tepkiler bununla sınırlı kalmadı. Arjantin Milli Takımı’nın mart ayında Çin’de Nijerya oynamayı planladığı hazırlık maçı da iptal edildi. Hangzhou Spor Ofisi’nden yapılan açıklamada, ‘bilinen nedenlerden’ dolayı Arjantin ile Nijerya arasındaki özel maçın oynanması için uygun koşulların oluşmadığı ve karşılaşmanın iptal edildiği duyruldu.

Arjantin Futbol Federasyonu yönetiminin Nijerya ile oynamak için alternatif bir kent arayışına girdiği basına yansıdı. Fildişi Sahili’nin, başkent Pekin’de Arjantin ile yapacağı özel maçın planlamasında ise henüz bir değişiklik bulunmuyor.

Ronaldo'nun hareketi Suudi Arabistan'ı karıştırdıRonaldo’nun hareketi Suudi Arabistan’ı karıştırdı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.