Onun bileğini büken yok: Merve Yenidünya…

Spor 25 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
19 yaşındaki Merve Yenidünya'nın 38 madalyası var.

8 yılda toplam 38 madalya kazandı. Bunlardan 16’sı Türkiye, 3 Avrupa, 4 dünya şampiyonalarında kazandığı altın madalyalardı. Milli bilek güreşçi Merve Yenidünya, bu spora ağabeyini örnek alarak Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde başladı. 19 yaşındaki Yenidünya’nın, ulusal ve uluslararası müsabakalarda 23 birinciliği bulunuyor.

FIVB’den radikal değişiklik, voleybol dünyasından tepki: Tükenmişlik sendromu kaçınılmazFIVB’den radikal değişiklik, voleybol dünyasından tepki: Tükenmişlik sendromu kaçınılmaz

7 Aralık Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi milli sporcu, en son 8-18 Haziran tarihlerinde Moldova’da yapılan 32. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda sağ ve sol kolda altın madalya kazandı.
Merve Yenidünya, “En son 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’na katıldım. Genç bayanlarda sağ ve sol kolda birinciliğim var. Büyük bayanlarda da sağ ve sol kolda üçüncülüğüm var. Dünya Şampiyonası’nda 2021 ve 2022’de 15 ile 18 yaş altında hem sağ hem de sol kolda birinciliklerim var. 2022’de sol kolda dünya ikinciliğim var” dedi.

Arina Fedorovtseva’dan Türk erkeklerine önlem: Yüzük...Arina Fedorovtseva’dan Türk erkeklerine önlem: Yüzük…

Yaklaşık iki buçuk ay sonra yapılacak Dünya Şampiyonası’nda ter dökecek milli sporcu şöyle konuştu: “Avrupa Şampiyonası’ndan yeni döndük. İki buçuk aylık bir sürecimiz var. O süreçte olabildiğince iyi şekilde antrenmanlarıma devam edip, Dünya Şampiyonası’nda inşallah yine birincilik kürsüsüne çıkmak istiyorum. Şampiyon olmak inanılmaz güzel bir duygu. Bayrağımızı birincilik kürsüsüne çıkartıp, İstiklal Marşı’mızı okutmak mükemmel bir şey. Umarım herkes bu duyguyu tadar.”

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.

İlgili Haberler