Spor 28 Şubat 2024
Bu haber 2 ay önce yayınlandı

Sporda maganda var! Futbolculara tokat, voleybolculara ilaç

Sahaya girdi, genç futbolcuya tekme ve tokat attı, ardından tutuklandı. İzmirli maganda için şimdi de yeni iddialar ortaya çıktı. İşte yaşanan dehşetin arka yüzü...

Holigan sahaya girip futbolculara saldırdı.

İzmir’de oynanan U16 Gelişim Ligi maçında Bornova 1877 ve Altay karşı karşıya geldi. Mücadeleye maç öncesi sahaya giren maganda damga vurdu. İzmir Bornova İlçe Stadı’nda oynanan karşılaşma öncesi sahaya girip Altaylı genç oyunculara tokat ve tekme atan Göztepe taraftarı saldırgan C.A.Z. (20) tutuklandı. Daha önce de “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında ceza aldığı ortaya çıkan saldırgan için yeni iddialar ortaya çıktı.

Bu ilk vukuatı değil: Suya ilaç atmak istemiş

25 Şubat Pazar günü yaşanan hadise sonrası meydana gelen olaya dair yeni detaylar da ortaya çıktı. İlgili şahsın 15 Şubat’ta İzmir Genç Kızlar Voleybol Süper Ligi’nde oynanan Göztepe-Altay maçında da olaylara karıştığı ileri sürüldü. Altay Voleybol Profesyonel Şube Sorumlusu Cesur Mustafa Kocakaya, Gaziemir Spor Salonu’nda oynanan maçta C.A.Z’nin de içinde yer aldığı fanatik grubun Altaylı voleybolcuların sularına ilaç atma girişiminde bulunduğunu iddia etti.

‘Yerde birkaç hap gördük’

Kocakaya, Altay Antrenörü Serbay Kos’un lavaboya gittiği sırada Göztepeli fanatiklerle karşılaştığını belirtip, “Serbay hocamız bu grubun hapları lavaboda kırdığını görmüş. Altaylı bir velimiz, ilaçların kızlarımızın sularına atmalarına engel oldu. Yerde birkaç hap gördük” dedi.

Salonda hakaret etmişler

Altay Voleybol Profesyonel Şube Sorumlusu Cesur Mustafa Kocakaya, “Cezaevine gönderilen şahsın da bulunduğu 5 kişi çirkin tezahüratlar yapıp, sataşmalarda bulundu. Onları salonda ilk kez gördüm. Maçtan önce bu şahıs yine sahaya girip Göztepe takımının bulunduğu bölümde topa vurdu. Kendi oyuncuları da bundan rahatsız oldu. Bir velimiz bu grupla tartışarak polise şikayet etti. Maç sonu fark ettik ki oyuncularımızın sularına içeriğinin ne olduğunu bilmediğimiz hapları atmaya çalışmışlar. Elimizde görsel yok, olsa şikayetçi olurduk” diye konuştu.

Maç sonunda Altaylı velilerin getirdiği kestane şekerini karşı takıma ve taraftarlara ikram ettiklerini kaydeden Cesur Mustafa Kocakaya, münferit olayların İzmir’in iki köklü kulübünün arasındaki tarihi dostluğa gölge düşüremeyeceğini sözlerine ekledi.

Yayın ihalesi kızıştı: Saran 150 milyon dedi, beIN bekleniyorYayın ihalesi kızıştı: Saran 150 milyon dedi, beIN bekleniyor

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.