Herkes bu aşkı konuşuyor: Gerçek mi yoksa senaryo mu?

Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir'in aşkı nasıl oldu da ortaya çıktı? Mert Ramazan Demir'in aşk dövmesi, eski sevgili Mert Yazıcıoğlu'nun ihanet öfkesi... İşte Afra ile Mert'in, Göcek hikayesi.

24 Haziran 2023
Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir'in dudak dudağa kareleri sosyal medyayı ikiye böldü

‘Yalı Çapkını’nın yıldızları Afra Saraçoğlu (Seyran) ve Mert Ramazan Demir (Ferit), hikayenin yazarı Gülseren Budayıcıoğlu’na sormuşlar: “Bu kadar uğraşıyoruz, bizi bir araya getirecek misiniz?” diye… Bu açıklamanın ardından 10 gün geçti. Ve şu gelişmeler yaşandı:

📌  İkili, önce Göcek-Binlik Koyu’na demirli teknede ilk tatillerine çıktı. Daha önce ısrarla yalanladıkları aşkın gerçeğe dönmesi sosyal medyadaki hayranlarını pek sevindirdi. Çiftin dudak dudağa aşk karelerini Milliyet’den Umut Ünver çekti. Ancak fotoğraflar yayınlanmadı. Nedeni; çiftle ilgili değildi. Yayın grubu öyle karar aldı.

📌  Aradan iki gün geçti, aşıklar bu kez Habertürk ile TV 100, kameralarına yakalandı. Normal şartlarda ünlü biri ya da çift, bu kadar üst üste görüntülenmez. Belli ki kendileri de istedi. Adeta “Gelin, çekin” denildi.

Mert Ramazan Demir ile Mert Yazıcıoğlu bir zamanlar arkadaştı. Biri Afra’nın sevgilisi, diğeri de sadece rol arkadaşıydı. Artık Mert’ler küstü, Afra arada kaldı. Sosyal medya bu kareyle çalkalandı

📌  Instagram ve Twitter alemi aşıkların öpüşme görüntülerini alıp Mert Ramazan Demir’e şunu hatırlattılar: “En yakın arkadaşın Mert Yazıcıoğlu’nun sevgilisiyle nasıl birlikte olursun? Hani arkadaştınız?” Bu tartışmaya başta Demet Akalın olmak üzere ünlüler de katıldı.

📌  Sahi iki Mert arasında böyle bir sorun olmuş muydu? Görünürde ‘Hayır’, ama içten içe ‘Evet’… Afra Saraçoğlu, Mert Yazıcıoğlu ile aşk yaşarken Mert Ramazan Demir’le de öpüşme sahneleri oluyordu. Mert Yazıcıoğlu “Kıskanmıyor musunuz” sorusunu şöyle cevaplıyordu: “Sevgilime güveniyorum, Mert de yakın arkadaşım.” Halbuki yakınları da biliyordu ki; sahnelerden rahatsızdı. Afra, sevgilisini “Mert’le kankiyiz. Öyle bir durum söz konusu olamaz” diye sakinleştiriyordu. Mert Yazıcıoğlu sonunda ayrılık kararı aldı. Çok kısa bir süre sonra da Dilan Çiçek Deniz’le aşk yaşamaya başladı.

📌  Şimdi kulislerde şu konuşuluyor: “Afra ile Mert’in aşkı gerçek mi yoksa senaryo mu? Bir tarafta ‘gerçek’ diyen fan grubu var. Zaten aylardır bu anı bekliyorlardı. Tersini söyleyeni linç ediyorlar.

📌  İnanmayanların iddiası da şu; dizi ekibi, senaryoda kavuşamayan çifti, sezon arası tatilde buluşturdu. Bu sayede eylül sonu başlayacak yapıma ilgiyi ayakta tutmaya çalışıyorlar. Yani setteki senaryo dışında, gerçek hayat için de bir senaryo yazıldı.

📌  ‘Aşk yaşıyormuş gibi yapmak’ reytingi ayakta tutmanın yollarından sadece biri. Bazı yapımcılar; dizi oyuncularını yalnız ve bekar isimlerden seçer ki, uydurulacak senaryoda eşler kriz çıkarmasın. Böyle oyunların sonunda dizi bitince aşk da biter. Oyuncular o projeden kırgın, küskün ve kızgın ayrıldıysa yıllar sonra şöyle itiraflarda bulunabilirler: “Gerçek değildi. İşimizin bir parçasıydı”… Ya da “Biz hiç aşk yaşıyoruz demedik ki, siz yakıştırdınız…”

📌  Mert Ramazan Demir aşklarının ortaya çıkmasından bir gün önce yeni dövmesi ‘To The Wonder’ı paylaştı. Bu dövmeyle aşkını ilan edeceğini de önden duyurmuş oldu. Takipçileri heyecanla bir sonraki sahneyi bekledi. Ve aşk kareleri geldi! Bu arada Mert Ramazan Demir dövmeyi, 2012 yapımı ‘To The Wonder’ (Aşkın İzleri) filminden esinlenerek yaptırmış.

Bu hafta magazin dünyası bunlar konuştu…

Hande Erçel sevgilisi Hakan Sabancı’yı kadrajdan neden çıkardı? Eda Ece’nin düğününde neler konuşuldu? Murat Yıldırım’ın kızı Miray için verdiği tahtlı davet… Ve yazın ilk yarısına damga vuran düğünler, nikahlar…

Teklifleri reddetti

Dünyaca ünlü modaevlerinin gözde mankeni Öykü Baştaş gelinliğini ikinci el mağazadan seçmiş.

Dünyaca ünlü defilelere çıkan, Gucci mankeni Öykü Baştaş ile tasarımcı Furkan Temir’in nikah tarzı sadece yaza değil, yıla damga vuracak gibi. Klasik güzellik, estetik ve tek tip olma algılarını yerle bir eden çift, tartışılan tarzlarını New York’ta ikinci el mağazadan seçmiş. Öykü Baştaş, birçok ünlü markanın sponsorluk teklifini reddetmiş.

‘Karagözlüm’ün ceketi

Melike Şahin’in eşi Sedat Arpalık, tarzıyla sosyal medyanın diline düşmüştü. Yorumlar şöyleydi: Ceket 2 beden büyük, seneye de giyersin. Arkadaştan ödünç mü aldın…  Şahin, ‘Kara gözlüm’ diye seslendiği eşinin kılık kıyafete, büyük törenlere hiç önem vermediğini söyledi. “Teklifi de ben yaptım, ama önünde diz çökmedim” dedi.

Melike Şahin’in eşi Sedat Arpalık’ın beyaz takımı hala dillerde

Yeni trend buymuş

Kaan Urgancıoğlu ile sevgilisi Burcu Denizer’in tarzı evlendikleri mekana uygun seçilmişti: Atina-Pire Başkonsolosluğu. Tasarımcı Burcu Denizer nikahta giydiği takıma kendi imza atmış. Eşinin seçimine de yardımcı olmuş. Urgancıoğlu’nun da damatlık altına spor ayakkabı giymesi tartışılıyor.

Kaan Urgancıoğlu tasarımcı Burcu Denizer’le evlendi. Tasarımcı gelin, damadın tarzına da el attı

Sosyetik düğün gibiydi

Sosyeteyi seven Eda Ece’nin düğüne hazırlanış şekli de böyleydi. Sanki cemiyetin ünlü bir çifti evlenir gibiydi. Her şeyin kusursuz olması için düğün öncesi kalabalık bir ekiple toplantılar yaptı. Gelinliğini dünyaca ünlü modacı Zuhair Murad’dan seçti. Takıları, süslemeler, damatlık, her şey ünlü ve lüks markalara aitti. Yedi yıldızlı oteldeki milyonluk düğün sosyal medyada ünlü konukları, kıyafetler, mücevherlerle konuşturdu. Gecenin yıldız çifti Hande Erçel ve sevgilisi Hakan Sabancı’ydı. Bazı konuklar bile gece boyunca onları izledi. Hakan Sabancı’nın annesi Arzu Sabancı da, Hande’yi hayranlıkla seyretmiş.

Eda Ece, düğünü için günler öncesinden kalabalık ekiple toplantılar yaptı. İhtişam, lüks, zenginlik, şöhretler ve sosyetikler törene damga vurdu

Sevgiliyi neden kadrajladı?

Hande Erçel’in düğünden dikkat çeken iki paylaşımı oldu: Birinde sevgilisi Hakan Sabancı, ablası Gamze ve eniştesi Caner vardı. Bu, ‘İşte aile karesi. Yakında evlenirler’ yorumlarına neden oldu. Sonra Hande, Hakan Sabancı’yı kadrajlayarak bir paylaşım yaptı. Bu kez sevgilisinin sadece eli, kolu kalmıştı. Medyatik olmayı sevmeyen, magazinden de hoşlanmayan Hakan Sabancı’nın bir uyarısı mıydı bu? Hayır, Hande özellikle böyle istemiş. Sadece Sabancı aşkıyla konuşuluyor hale gelmek biraz canını sıkıyormuş. “Sabancı, tektaşla evlilik teklif etti” şeklindeki haberi de apar topar yalanladılar. Belli ki sıkıntı var!

Hande Erçel havası ve tarzıyla gelin Eda Ece’yi biraz gölgede bıraktı. Sevgilisi Hakan Sabancı’yla verdiği aile pozu çok konuşuldu. Sonraki karede Sabancı’yı kadrajlamasının bir anlamı vardı.

Fas’taki törene servet akıttı

Murat Yıldırım, 2016’da Faslı eşi Iman El Bani ile evlenirken dillere destan bir düğün yapmıştı. El Bani, Fas geleneklerine uygun bir tahtla salona getirilmişti. Çift şimdi de kızları Miray için tahtlı bir tören yaptı. Fas’ta gerçekleşen ‘Sobo3’ (Subuh) adlı tören için geleneklere uygun giyindiler. Yıldırım, 5 yıldızlı oteldeki törenin masraflarını üstlenmiş. Eşine pahalı bir mücevher seti takmış. Bu arada çift, dünya sosyetesinin tatil için akın ettiği Fas’tan ev almak üzere.

Murat Yıldırım-Iman El Bani kızları Miray için Fas’ta tören yaptı.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.