Siyaset 19 Kasım 2023
Bu haber 3 hafta önce yayınlandı

Akşener el yükseltti: Bir şeyimi bulurlarsa siyaseti bırakırım

Şile'de konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener parti içindeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili "Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım" dedi.

  • 10Haber news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Parti içindeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili de konuşan Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar özetle şöyle:

“Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasa’nın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, bu ülkeyi refaha ve feraha çıkarmak için bir yolculuğa çıktık. Dün akşam televizyonlara bakarken Sözcü televizyonunda bir şey gördüm. Sorular çok inciticiydi. Partimizde sekiz kişi farklı aralıklarla istifa etti. Demek ki bazı şeyleri anlatmak farz oldu. Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik.”

‘İspat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir’

“Benim değil oğlumun ve eşinin hesaplarının kontrol edildiği gayri resmi bildirildi. Bu doğru bir bilgi. Biz ilgili bankaya müracaat ettik, şimdi o gayri resmi bilgi resmi hale gelecek. Buradan dünkü sorulara son bir cevap vereyim, benim, oğlumun, gelinimin, yeğenlerimin, çocukluk arkadaşlarımızın, hiçbirinin bu ülkenin hiçbir belediyesiyle ne AK Parti belediyesiyle ne CHP belediyeleriyle herhangi bir irtibatı, iltisakı, işi, gücü yoktur. Bunu ispat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat edildiği takdirde de ben bu politikayı tümden bırakacağım.”

Akşener “Buradan belediye başkanlarına sesleniyorum, ben bu işlerde olmadığıma göre, şayet partimizde bu manada iş güç yapan var ise bunlar belediye başkanlarının bilgisi dahilinde midir?” diyerek soruların şimdi ilgili belediye başkanlarına sorulmasını istedi.

‘Kayıp para’ iddiası

İYİ Parti’de üst düzey istifalar sürerken İYİ Partili Ümit Dikbayır’ın Meral Akşener’in hesaplarını incelettirdiği iddia edilmişti.

Daha sonra da partinin kasasındaki 132 milyon liranın ‘kayıp’ olduğu öne sürülmüştü.

İYİ Partili Dikbayır'dan partisine dilekçe: 'Akşener'in mal varlığını incelettiğim' iddiası araştırılsınİYİ Partili Dikbayır’dan partisine dilekçe: ‘Akşener’in mal varlığını incelettiğim’ iddiası araştırılsın