Siyaset 20 Kasım 2023
Bu haber 3 hafta önce yayınlandı

İYİ Parti’de İstanbul için öne çıkan ilk isim belli oldu

İYİ Parti’nin yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara için öne çıkaracağı isimler hâlâ merak konusuyken dün İBB Meclisi’ndeki parti sözcüsü, İstanbul adım için bir adım öne attı.

  • 10Haber news

Yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracaklarını açıklayan İYİ Parti’nin genel başkan Meral Akşener’in bu aralar eleştirel yaklaştığı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın belediye başkanı olduğu İstanbul ve Ankara’da kimleri aday yapılacağı merakla bekleniyordu. İstanbul için partiden bir yönetici dün bir adım öne çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’ndeki İYİ Parti grup sözcüsü Dr. Suat Sarı aday adaylığını açıkladı.

1981/1984 Erkal Tuzla Tersanesi Elektrik Baş Mühendisi, 1984/1994 İBB Trafik Ulaşım Müdürlüğü, 1994/1999 HAVAŞ Yer Hizmetleri AŞ. Genel Müdür Yardımcısı, 1999/2011 Çelebi Turizm Genel Müdürü, 2011/2012 Pakistan Lahore Metrobüs Ulaştırma Genel Müdürü, 2012/2020 OSO AŞ. Genel Müdürü, 2011/2014 İTO Meclis Üyesi ve 2018/– Karayolu Trafik Yol Güvenliği Genel Başkan Vekili görevlerinde bulunan Suat Sarı’nın uzmanlık alanı trafik.

‘Liyakat’ vurgusu yapıp kendini tanıttı

İYİ Parti İBB Grup Sözcüsü Dr. Suat Sarı şu açıklamayı yaptı:

“Genç yaşta yönetici bürokrat olarak görev yaptığım İBB’de edindiğim deneyimim, Trafik ve Ulaşım alanındaki 35 yıllık birikimim ve İBB Meclis Üyeliği tecrübemle İstanbul’un sorunlarını çözmek üzere İYİ Parti İBB Başkan Aday Adayı olarak yola çıkıyorum.

Şehrimizin kronik sorunlarına dair; uzman eliyle farklı çözüm metotları uygulanmadığı sürece İstanbullu hemşehrilerimizin şikayetleri dinmeyecektir.

Artık liyakatın siyasetten ve milletten takdir göreceği bir döneme girilmesi gerektiği açıktır.

Bu iddia ile İstanbul’un sorunlarına kalıcı ve sürdürülebilir çözümler geliştirilmek üzere şehircilik deneyimli geniş bir teknokrat ekiple çalışmalarımıza başladık.

İstanbul’umuzun daha yaşanabilir, daha konforlu, daha adil, daha yeşil ve daha güvenli hale gelmesi imkansız değildir. Bütün bunlar için liyakatın iktidar olması yeterlidir.”

Akşener CHP’ye zehir zemberek: ‘Hançer’ için sert, ittifak için net konuştuAkşener CHP’ye zehir zemberek: ‘Hançer’ için sert, ittifak için net konuştu