Ülker Çizi’de 1002 takım yenilikçi fikirler için yarıştı

Efsane kraker Ülker Çizi için pazarlama odaklı yenilikçi fikirlerin yarıştığı bizz@kampüs yarışması sonuçlandı. 97 üniversiteden 1002 takım ve 2500’den fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada ilk üçe giren takımlara 165 bin TL ödül verildi.

Ekonomi 14 Mayıs 2024
Bu haber 1 ay önce yayınlandı
Öğrencilerin yarıştığı ‘bizz@kampüs’e başvuruların bu yıl yüzde 27 arttığı belirtiliyor.

Ülker Çizi için pazarlama odaklı yenilikçi fikirlerin yarıştığı bizz@kampüs’e 97 üniversiteden 1002 takım ve 2500’den fazla öğrenci başvurdu. Yarışma sonuçlanırken, ilk 3’e giren takımlar toplam 165 bin TL ödül ve uzun süreli staj hakkı kazandı. Üniversite 3. ve 4. sınıf ile yüksek lisans öğrencilerinin 2-3 kişilik takımlar kurarak katıldığı yarışmada Süleyman Demirel Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri Tutku Rüya Göktaş ve Ertuğrul Cenikli’nin yer aldığı Red Ideas takımının projesi birinciliğe layık görüldü. Yarışmada, Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım / Reklamcılık bölümü öğrencileri Betül Sena Dik ve Ömer Faruk Dişçeken’in kurduğu PRslay takımının projesi ikinci, Beykent Üniversitesi Görsel İletişimi ve Tasarımı bölümü öğrencileri Hümeyra Köroğlu, Dilruba Turpculu ve Seda Akbulut’un takımı Aşure Takımı üçüncü oldu. Ayrıca ilk 3’e giren takımlar uzun dönem staj hakkı da kazandı.

Birinci 60 bin TL kazandı

Yarışmada birinciliği kazanan takım 60 bin TL, ikinciliği kazanan takım 55 bin TL, üçüncülüğü kazanan takım 50 bin TL’nin sahibi oldu. Finalde birinci takıma ödülünü Ülker İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Faruk Gözleveli, ikinci takıma Ülker Üretim Başkan Yardımcısı Kadir Kamadan, üçüncü takıma ise Ülker Ar-Ge Başkan Yardımcısı Ali Sertakan verdi.

Yarışmaya ilgi artıyor

Pazarlama alanına ilgi duyan ve profesyonel kariyerleri öncesi tecrübe kazanmak isteyen öğrencilerin yarıştığı ‘bizz@kampüs’e başvurular bu yıl yüzde 27 arttı. 1002 başvurunun olduğu yarışmada takımlar önce ilk 50 arasına seçilebilmek için yarıştı. Fikirlerini en dikkat çekici şekilde sunma, planlama ve ikna etme konularında takımların deneyim kazandığı yarışmada ekipler “Marka Hikayesi” konulu webinara da katıldı. Finale kalan 10 takıma ise “Sunum Teknikleri Eğitimi” verilirken, mentor olarak atanan Ülker’in pazarlama ekibinden isimler, sunumlarını en iyi şekilde hazırlamaları için destek verdi. Takımlar, proje sunumlarını 9 Mayıs’ta Ülker’in Gebze’deki fabrikasında yaparken üretim tesisini de gezme fırsatı buldu. 10 Mayıs’ta da Çamlıca Kampüsü’nün final etkinliğinde sonuçlar açıklandı.

“bizz@kampüs” yarışmasında heyecan verici projelerle karşılaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Ülker CEO’su Mete Buyurgan şöyle konuştu: “Öncelikle yarışmaya katılan, başarılı projeleriyle farkını gösterip dereceye giren tüm takımları tebrik ediyorum. Gençlerimiz ilk başvurularıyla başlayan beş aylık süreçte aldıkları bilgileri değerlendirip, araştırmalar yapıp, okul hayatında öğrendikleriyle harmanlayıp projeye dönüştürdüler. Finale kalanlar jüriyi en iyisi olduklarına ikna etmeye çalıştı. Bu projelerin her biri iş yaşamında gençlerimizin çalıştığımız alanlara neler katabileceğini bize gösteriyor. İş hayatına atılmalarına bir adım kala bu önemli deneyim fırsatının onların için çok faydalı olduğunu umuyor ve hepsine kariyer yolculuklarında başarılar diliyorum.”

Ülker CEO’su Mete Buyurgan, bizz@kampüs” yarışmasında heyecan verici projelerle karşılaşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Ülker de staj deneyimi

Geçen sene başarılı olan ve şu anda ikramlık, sakız&şekerleme, kek kategorilerinde staj yapan Emine Ervan, Sıla Babacan ve Sevde Nur Omaç bizz@kampüs dönemi ile ilgili duygularını şöyle anlattılar: “Yarışma stratejik düşünme, rekabeti anlama, sunum becerileri kazanma, yenilikçi düşünme ve geri bildirimleri değerlendirme gibi önemli yetkinlikleri geliştirmemize katkı sağladı. Bir pazarlama kampanyasına 360 derece nasıl bakılacağını öğrendik. Elde ettiğimiz staj fırsatıyla önemli bir deneyim kazanıyoruz ve kariyerimizi nasıl şekillendireceğimizi artık biliyoruz. Pazarlama alanında deneyim kazanmak isteyenlere bizz@kampüs yarışmasına katılmasını tavsiye ediyoruz.”

Ülker sürdürülebilirlikte 'net sıfır' hedefine ilerliyorÜlker sürdürülebilirlikte ‘net sıfır’ hedefine ilerliyor

Murat Ülker: Şirket satmayı öğrenmek için bir yıl danışmanla çalıştımMurat Ülker: Şirket satmayı öğrenmek için bir yıl danışmanla çalıştım

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.