Annesini öldüren şüpheli, eve çarşaf giyerek balkondan girmiş

Ankara'nın Sincan ilçesinde 53 yaşındaki annesi Zeliha Yağmur'u bıçaklayarak öldüren 27 yaşındaki Sefa Yağmur'un, hakkında uzaklaştırma kararı olduğu için eve çarşaf giyerek balkondan girdiği ortaya çıktı.

Gündem 28 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Sefa Yağmur, dün akşam saatlerinde Tandoğan Mahallesi Fazilet Sokak’ta 3 katlı binanın giriş katında yalnız yaşayan annesi Zeliha Yağmur’un evine balkondan girdi. Anne ve oğlu arasında tartışma çıktı.

Sefa Yağmur, yanında getirdiği bıçakla annesini bıçakladı. Çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Zeliha Yağmur’un hayatını kaybettiği belirlendi. Zeliha Yağmur’un cenazesi, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Çorum’a gönderildi.

Katil Sefa Yağmur ve öldürdüğü annesi Zeliha Yağmur.

Sefa Yağmur, Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Emniyette sorgusu süren Sefa Yağmur’un, daha önce miras anlaşmazlığı nedeniyle hakkında uzaklaştırma kararı aldıran annesinin evine tanınmamak için çarşaf giyip, balkondan girdiği öğrenildi. Sefa Yağmur, emniyetteki ilk ifadesinde, annesiyle aralarında miras anlaşmazlığı bulunduğunu, yine bu yüzden tartıştıklarını söyledi.

Zeliha Yağmur’un komşusu Sadık Cerit, anne ve oğlunun ayrı yaşadığını, daha önce de aralarında sorunlar olduğunu söyleyerek, “Oğlunun uzaklaştırması vardı. Annesine bir şey yapmasın diye taşınırken yanında durmuştuk” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Cesedi sulama kanalında bulunmuştu: Üvey oğlu öldürmüşCesedi sulama kanalında bulunmuştu: Üvey oğlu öldürmüş

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.