DİSK yöneticisinden gazeteciye: ‘Gelme lan bir daha’

DİSK'in basın açıklaması yaptığı esnada DİSK Tekstil İş Genel Başkanı Kazım Doğan, fotoğraf çekmek isteyen bir gazeteciye izin vermedi.

Gündem 20 Haziran 2023
Bu haber 11 ay önce yayınlandı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısının ardından basın açıklaması düzenledi. Gerçekleştirilen basın açıklamasında gazeteciler hazır bulunurken DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu açıklama yaptığı sırada bir gazeteci, görüntü almak istedi.
O esnada DİSK Tekstil İş Genel Başkanı Kazım Doğan, fotoğraf çekmek isteyen gazeteciye kızdı. Doğan, gazetecinin fotoğraf çekmesine kızınca, toplantı sonunda ikili arasında başlayan tartışma ortamı alevlendirdi.
Gazeteci, “Benden ne istiyorsunuz beyefendi. Siz işçilere de böyle mi yapıyorsunuz? Böyle mi savunuyorsunuz haklarını? Çekmemizi istemiyorsunuz niye bizi çağırıyorsunuz, ayıp değil mi canlı yayında böyle yapıyorsunuz” dedi. Doğan ise tartışma sırasında gazeteciye şaşkına çeviren ifadeler kullandı. DİSK Tekstil İş Genel Başkanı Kazım Doğan, bir anda gazeteciye, “Konuşma fazla, gelme lan bir daha” şeklinde cevap verdi. Doğan’ın bu ifadeleri, basın açıklamasının düzenlendiği salonda bulunan gazetecilerin tepkisini çekti.

DİSK'e göre işsizlik ödeneği lafta kaldıDİSK’e göre işsizlik ödeneği lafta kaldı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.