Eşi ve çocuklarını rehin aldı, üzerine benzin döküp kendini bıçakladı

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde Erhan K. (36), sahibi olduğu kahvehanede eşi ve iki çocuğunu baltayla rehin aldı. Psikolojik rahatsızlığı olduğu iddia edilen, üzerine ve çevreye benzin döken Erhan K., polisin 4 saat süren çabalarıyla ikna edilerek tedaviyi kabul etti.

Gündem 28 Mart 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Kilimli ilçesi Merkez Mahallesi İstasyon Sokak’taki bir kahvehanede, önceki akşam 19.15 sıralarında; belediyeden yeni işyeri almak isteyen ve psikolojik rahatsızlığı olduğu öne sürülen Erhan K., iftar vakti sahibi olduğu işyerinde eşi B.K. ile 5 aylık bebeği ve 7 yaşındaki çocuğunu baltayla rehin aldı.

Üzerine ve çevreye benzin dökerek ateşe vereceğini tehdidinde bulunan Erhan K.’nın sesini duyanlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Lice’de 14 yaşındaki çocuğa darp: Bir komiser ve dört polis memuru görevden uzaklaştırıldı

İkna çabaları 4 saat sürdü

Ekiplerin yaklaşık 4 saati aşan ikna çabası sürerken Erhan K., bu sırada bıçakla kendi bedenine zarar verdi.

Erhan K.’nın bir anlık dalgınlığından faydalanan polisler, kahvehaneye girerek, rehin alınan eşi ve 2 çocuğunu dışarı çıkardı.

Ardından Erhan K., psikolojik tedavi görmeyi kabul etti.
Olayın ardından B.K., çocuklarını eve götürüp eşi Erhan K.’ya temiz kıyafet getirdi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Erhan K. ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Gözler Alzheimer’ın aynası olabilir

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.