Fenomenlerin ‘Şampiyonlar ligi’nde kayyum rüzgarı

Tutuklu fenomen Dilan Polat’ın 4 yıl önce ‘şampiyonlar ligi’ notuyla paylaştığı fotoğraftaki fenomenlerin hepsi hakkında soruşturma başlatılmıştı. Dün de fotoğraftaki 12 kişinin şirketlerine kayyum atandığı öğrenildi.

Gündem 5 Aralık 2023
Bu haber 4 ay önce yayınlandı

Eşi Engin Polat ile birlikte örgütlü biçimde kara para aklamak, vergi kaçırmak ve yasa dışı bahis oynatmak suçlamalarıyla tutuklanan sosyal medya fenomeninin 4 yıl önceki bir paylaşımı, Polat’a yakın fenomenlerin kabusu olmaya devam ediyor.

Dilan Polat’ın 2019 yılında paylaştığı ve ‘Şampiyonlar ligi’ olarak nitelendirdiği fotoğrafta bulunan fenomenler haklarında yurt dışına çıkış yasağı getirilmiş ve bazılarının mal varlığına el konulmuştu. Fotoğraftaki 12 kişi hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Konuyu en başından beri takip eden isimlerden gazeteci Murat Ağırel, Polat davasına dahil edilen 12 isme ait şirketlere kayyum atandığını duyurdu.

TMSF’nin kayyum atadığı o şirketler

HalkTV’nin haberine göre; Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) kayyum olarak atadığı şirketler ise şunlar:

Yiğit Sosyal Medya Ticaret Limited Şirketi

Şereofoğlu Güzellik Hizmetleri İnşaat Ticaret Limited Şirketi

Zerart Güzellik Kozmetik Reklam ve Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi

İleida Kozmetik Ticaret Limited Şirketi

İST Güzellik Kozmetik Ticaret Limited Şirketi

FM Tanıtım Reklam Kozmetik Ticaret Limited Şirketi

FSM Tanıtım Reklam Kozmetik Tekstil Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi

FSM Gıda Turizm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Hacıbaşar Gıda İnşaat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Fitalive Gıda Bitkisel Sağlık ve Bakım Ürünleri Ticaret Limited Şirketi

KEÖ Prodüksiyon Ticaret Limited Şirketi

‘Şampiyonlar ligi’nde böyle küme düştüler

Fotoğrafta yer alan Eylül Öztürk, Feyzanur Başar, Muhammet Oğuz Başar, İleyda Topal, Tolunay Topal, İlke Ela Göz, Kadir Yiğit, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Mervenur Korkut, Yavuz Selim Korkut, Tuğba Demirhan, Huri Özsefil, Habip Özsefil, Özge Duman’ın da bulunduğu 15 kişi hakkında yurtdışı çıkış yasağı uygulanmıştı.

Aralarında Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir, Yavuz Selim Korkut’un bulunduğu 12 kişinin ise mal varlığına el konulmuştu.

Dilan Polat intikamı mı: Fenomen Ece Ronay ve eşinin iş yerleri kurşunlandıDilan Polat intikamı mı: Fenomen Ece Ronay ve eşinin iş yerleri kurşunlandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.